Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Made in Brazil – warsztaty w Łodzi

21 lutego 2013, 18:00 - 24 lutego 2013, 23:00

Fundacja Terra Brasilis, Muzeum Kinomatografii w Łodzi oraz partnerzy zapraszają na 4 dni fascynującego spotkania z Brazylią w Łodzi.
Czeka nas wspólne oglądanie filmów (dokumentalnych i fabularnych), spotkania ze specjalistami z różnych dziedzin, pokazy taneczne, wystawa fotografii, dużo muzyki, warsztaty zorganizowane specjalnie dla dzieci oraz impreza w brazylijskich rytmach w klubie „Scenografia”. A wszystko to w Łodzi, w dniach 21-24 lutego 2013 r.
brazil
Brazylia to obecnie jedno z najbardziej dynamicznie rozwijających się państw świata, o niezwykle bogatej i różnorodnej kulturze. Jednak, poza migawkami z karnawału, czy stadionów piłkarskich, scenami z wojen pomiędzy gangami narkotykowymi oraz wspomnieniami o lambadzie i niewolnicy Isaurze, nadal bardzo mało wiemy o tym fascynującym kraju.
Tematyka filmów przybliży różnorodne aspekty brazylijskiej kultury od narodowej pasji Brazylijczyków, jaką jest piłka nożna, poprzez tradycje folklorystyczne, ludową religijność, popularne sposoby rozrywki, aż po poezję, bossa novę i muzykę klasyczną.
Zaprezentowane zostaną wystawy zdjęć brazylijskiej artystki Mônici Azevedo Bello oraz polskiego antropologa, performera i fotografa-reportażysty Macieja Różalskiego.
Organizatorzy: Fundacja Terra Brasilis, Muzeum Kinematografii w Łodzi
Patronat honorowy: Ambasada Brazylii w Polsce
program 1
program 2

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
21 lutego 2013, 18:00
Koniec:
24 lutego 2013, 23:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Muzeum Kinematografii
Zwycięstwa 1
Łódź, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)