Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

XVII Festiwal Nauki w Warszawie

23 września 2013, 19:00 - 29 września 2013, 22:00

W dniach 20 – 29 września na Uniwersytecie Warszawskim odbędzie się XVII Festiwal Nauki. Wstęp na wszystkie spotkania festiwalowe bezpłatny.

Przed wybraniem się na spotkanie prosimy bardzo o sprawdzenie na stronie festiwalu w aktualnościach, czy nie zaszły ważne zmiany w harmonogramie spotkań festiwalowych.

Spotkania dotyczące Ameryki Łacińskiej w Centrum Studiów Latynoamerykańskich (Smyczkowa 14):

  • 23.09.2013 17:30/ Rośliny, które zmieniły świat

W. Doroszewicz
Wiele gatunków roślin odegrało niebagatelną rolę w historii cywilizacji. Nierzadko pośrednio, o czym nie zdajemy sobie sprawy, wpływały na losy państw i narodów, budowały fortuny, ale też niosły śmierć. Wbrew pozorom nadal bardzo wiele od nich zależy.

  • 23.09.2013 19:00/ „Quo vadis Kuba?” – badania terenowew Ameryce Łacińskiej

K. Dembicz, E. Biczyńska, W. Doroszewicz
Jak prowadzone są społeczne badania terenowe w Ameryce Łacińskiej? w trakcie wyprawy rowerowej w 2012 r. na potrzeby projektu „Quo vadis Kuba” przeprowadzone zostały wywiady pogłębione wśród Kubańczyków.

  • 24.09.2013 17:30/ Złota historia: blaski i cienie szlachetnego metalu w Ameryce Łacińskiej

F. Rodriguez
Wybrane fragmenty z dawnej i współczesnej historii latynoamerykańskiej, w której centralne miejsce zajmuje złoto, nie tylko jako symbol władzy i piękna, lecz także jako podstawa procesów narodotwórczych w regionie.

  • 24.09.2013 19:00/ Top level: cywilizacyjne osiągnięcia Inków

K. Kurowski
Zamienimy się w łowców mitów, prześledzimy stan zaawansowania inkaskiej architektury, rolnictwa, astronomii, rozwoju społecznego i wspólnie odpowiemy na pytanie, co ma koło do cywilizacji.

  • 25.09.2013 19:00/ Flamanco – ekspresja rozpaczy i radości

P. Bojarska-Gargulińska
Historia muzyki flamenco: przykłady stylu dramatycznego, służącego wyrażaniu rozpaczy oraz flamenco wesołe służące zabawie. Oprócz tańców ukształtowanych w Andaluzji opowiemy też o stylach z wpływami folkloru latynoamerykańskiego.

  • 25.09.2013 17:30/ Kaktus w sztuce Ameryki Łacińskiej

T. Sońta-Jaroszewicz
Kaktus pojawia się w sztuce Ameryki łacińskiej od czasów prekolumbijskich. Pokazany zostanie nie tylko jego wizerunek w malarstwie i rzeźbie, lecz także wartość użytkowa do wyrobu farb i kolorantów.

  • 26.09.2013 19:00/ W rytmie południa. Rzecz o muzyce latynoamerykańskiej 

A. Fijałkowska
Ameryka Łacińska to tygiel, w którym mieszanka kultur europejskiej, afrykańskiej i autochtonicznej stworzyła niezliczone gatunki muzyczne. Każdy kraj to prawdziwa kopalnia brzmień, z których nie wszystkie są znane w Polsce.

  •  29.09.2013 11:00/ Rodzinne spotkania z Ameryką Łacińską: Meksyk. Dla dzieci wiedza o języku i kulturze 

J. Gocłowska-Bolek,
M. Szkwarek

Spotkanie będzie miało formę miniwykładu z pokazem multimedialnym, po którym zapraszamy na część warsztatową, podczas której dzieci pod okiem prowadzących przygotują wybraną pracę plastyczną, związaną tematycznie z omawianymi aspektami kultury meksykańskiej. W programie lekcja języka hiszpańskiego i konkurs z nagrodami. Po lekcji będzie możliwość obejrzenia wystawy pamiątek z Ameryki Łacińskiej oraz degustacji potraw meksykańskich. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych kulturą meksykańską, a zwłaszcza rodziny z dziećmi od 4 lat.

 

 

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
23 września 2013, 19:00
Koniec:
29 września 2013, 22:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce

Centrum Studiów Latynoamerykańskich
Smyczkowa 14
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)