Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Wspominając Chavelę Vargas” – koncert w Krakowie

13 września 2013, 20:00

13 września w Krakowie odbędzie się koncert „Wspominając Chavelę Vargas”.
5 sierpnia zeszłego roku odeszła Chavela Vargas, jedna z największych Latynoamerykańskich Pieśniarek. Znana jako „kobieta w czerwonym ponczo”, była postacią niezwykle charakterystyczną i tajemniczą. Uznawano ją za najsłynniejszą przedstawicielkę gatunku „canción ranczera” (pieśń ranczera), rdzennego tradycyjnego nurtu w muzyce meksykańskiej , w którym wyśpiewuje się ból istnienia, ból życia, miłości, biedy, opuszczenia… W Polsce kojarzona głównie z filmu o Fridzie Kahlo, gdzie zaśpiewała La Llorona (Płacząca). Jej udział w filmie był o tyle niezwykły, że sama Vargas jako młoda dziewczyna miała romans z wielką meksykańską malarką.

13 września zespół AIRE ANDALUZ odda hołd tej wielkiej meksykańskiej pieśniarce. Publiczność będzie miała okazję posłuchać wzruszających pieśni z repertuaru Chaveli Vargas, przeplatanych kubańskimi bolerami i lirycznymi utworami muzyki latynoskiej.

Wokalistka zespołu Magdalena Lechowska to jedyna Polka śpiewająca meksykańską ranczerę. Wykonując pieśni z repertuaru Chaveli Vargas, z akompaniamentem gitary Adama Hliniaka, w 2008 roku wygrała kwietniową edycję konkursu „Śpiewać każdy może”, a w lipcu 2011r. zakwalifikowała się do udziału IV edycji „Mam Talent”. Wystąpią:
Magdalena Lechowska – śpiew
Adam Hliniak- gitara
Krzysztof Hliniak – marakas,

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
13 września 2013
Czas:
20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Księgarnia hispańska Elite
Mały Rynek 4
Kraków, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)