Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

WENEZUELA W RĘKACH CHÁVEZA dokument Planete +

12 marca 2013, 23:15 - 13 marca 2013, 00:00

Planete plus prezentuje film dokumentalny produkcji hiszpańsko – wenezuelskiej „Wenezuela w rękach Chaveza”. Najbliższa emisja we wtorek 12 marca o 23.15. 

POSTER_13
To bez wątpienia jeden z najbardziej kontrowersyjnych polityków naszych czasów. Bohater wenezuelskiego ludu i obrońca praw najbiedniejszych, w oczach wielu zaś niebezpieczny megaloman z zadatkami na dyktatora. Podczas gdy Hugo Chávez przygotowywał się do poważnego sprawdzianu z jego prezydentury, jakim było referendum konstytucyjne, hiszpański dziennikarz Francisco Guaita postanowił przyjrzeć się z bliska tej nieszablonowej postaci.

Hugo Rafael Chávez Frías pozostaje prezydentem Wenezueli od 1999 roku. Niegdyś oficer i przywódca nieudanego zamachu stanu deklaruje się jako orędownik rewolucji boliwariańskiej, mającej zaprowadzić w południowoamerykańskim kraju sprawiedliwość społeczną i socjalizm na miarę XXI wieku. Po tym jak przeprowadził nacjonalizację wielu kluczowych gałęzi przemysłu, w tym energetyki, będącej źródłem blisko połowy przychodów Wenezueli, charyzmatyczny lider w wojskowym berecie stał się herosem dla jednych i prawdziwą zmorą dla innych.

Reżyser filmu Francisco Guaita, młody hiszpański dziennikarz, pracował jako korespondent w wielu zakątkach globu, od Salwadoru po Gruzję. Ze zdjęć, jakie nakręcił w Wenezueli oraz rozmów przeprowadzonych z lokalnymi liderami, politycznymi przywódcami świata, intelektualistami i ludźmi mediów wyłania się rzeczywistość kraju rządzonego przez nieobliczalnego wodza rewolucji.

WENEZUELA W RĘKACH CHÁVEZA (VENEZUELA [SUR] REALISTA)

film dokumentalny, Hiszpania/Wenezuela, 2010, 79 min.

 

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
12 marca 2013, 23:15
Koniec:
13 marca 2013, 00:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Planete +

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)