Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

V Sambafest w Gdańsku!

20 września 2012, 11:00 - 23 września 2012, 23:00

Festiwal muzyki brazylijskiej Sambafest zawita do Gdańska już po raz piąty. Można by rzec, że rodzi się w naszym mieście nowa muzyczna tradycja szalonej weekendowej zabawy rodem z Rio de Janeiro, imprezy w rytmach samby w najlepszym wydaniu.

Więcej, mocniej, szybciej – to hasła przyświecające w tym roku organizatorom imprezy. Nie zabraknie oczywiście żadnego ze stałych punktów sambafestowego programu. Impreza rozpocznie się jak zwykle w czwartek brazylijskim kinem. Od piątku dla wszystkich chętnych prowadzone będą warsztaty muzyczne, taneczne oraz warsztaty capoeiry. W sobotni wieczór główną atrakcją będą koncerty w klubie Bufet. W tym roku zaszczyci nas warszawska grupa Sambasim oraz mega gwiazda Rhythms Of The City z Londynu.

Jak zwykle po koncertach odbędzie się impreza przy gorących, południowoamerykańskich rytmach. Festiwal zakończy się w niedzielę wielką paradą głównymi ulicami miasta. Taneczną oprawę tegorocznej paradzie zapewnią po raz pierwszy profesjonalne tancerki samby. Będzie więc jak zwykle głośno, wesoło i jeszcze bardziej kolorowo i energetyzująco.

Oprócz tych wszystkich atrakcji organizatorzy przygotowali w tym roku nowości, które wzbogacą program festiwalu i nadadzą imprezie nowy wymiar. Po raz pierwszy w ramach Sambafestu zorganizowane zostaną warsztaty brazylijskiej ju-jitsu oraz pokazy tej sztuki walki. Ciekawostką dla fanów fotografii będzie z pewnością wystawa zdjęć na temat sytuacji społecznej w Brazylii.

Na piątkowy wieczór planowana jest kolejna nowość – Street Samba Show. W ramach tej akcji ulice gdańskiej starówki opanują polskie i zagraniczne zespoły perkusyjne goszczące na festiwalu. Tegoroczna impreza nie obędzie się również bez gwiazdy rodem z São Paulo. W piątek, w stoczniowym Bufecie usłyszeć będzie można swingujące i melodyjne choro w wykonaniu zespołu Choro Moço .
Wszystkich miłośników karnawału, brazylijskiej zabawy, muzyki i tańca (jak również fanów sportu) czeka więc nie lada weekend!

Sambafest, 20 – 23 września. Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie: http://sambafest.pl

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
20 września 2012, 11:00
Koniec:
23 września 2012, 23:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Gdańsk, Poland

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)