Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkania z prozą: „Podróżnik stulecia”, powieść Andresa Neumana

6 marca 2012, 18:30 - 20:30

Instytut Cervantesa w Warszawie zaprasza na spotkanie z udziałem pisarzy – Argentyńczyka  Andresa Neumana oraz Meksykanina Davida Toscana. Spotkanie rozpocznie się 6 marca o godzinie 18.30. Dyskusja będzie dotyczyła powieści Andresa Neumana „Podróżnik stulecia”.

Andrés Neuman urodził się w 1977 roku w Buenos Aires. Syn argentyńskich muzyków emigrantów, dorastał w Granadzie, gdzie wykładał później literaturę latynoamerykańską na Uniwersytecie. Obecnie jest publicystą Revista Ñ dziennika Clarín (Argentyna) i dodatku kulturalnego dziennika ABC (Hiszpania). Regularnie pisze bloga Microrréplicas, uznanego za jeden z najlepszych hiszpańskojęzycznych blogów literackich. Podróżnik stulecia zdobył w Hiszpanii Nagrodę Alfaguara, Nagrodę Tormenta i Nagrodę Krytyki przyznawaną przez Hiszpańskie Stowarzyszenie Krytyków Literackich.

„Podróżnik stulecia” (tłum. Magdalena Okła, wyd. Dobra Literatura)
Nie można w życiu być całkowicie w jednym miejscu ani z żadnego miejsca nie da się wyjechać do końca.

Miasto przypominające labirynt, z którego nie sposób się wydostać. Enigmatyczny podróżnik, który ma właśnie wyjechać, gdy niespodziewanie zatrzymuje go niezwykła postać, na zawsze zmieniając jego przeznaczenie.
„Podróżnik stulecia” to zaskakująca opowieść ukazująca wiek XIX z perspektywy wieku XXI. Andrés Neuman tworzy kulturową mozaikę podporządkowaną emocjonującej fabule, pełnej intryg, humoru oraz fascynujących postaci, a wszystko to za pomocą pełnego świeżości stylu, który czaruje dojrzałością językową i plastycznością wyrazu. Całości dopełnia literatura i niezapomniana miłość, której płomień z taką samą dzikością trawił będzie łóżko, co książki, a także zmyślony świat, w którym jak w soczewce skupiają się konflikty nowoczesnej Europy.
David Toscana urodził się w 1961 w Monterrey, w Meksyku. Ukończył Inżynierię Przemysłową, i w wieku 29 lat rozpoczął karierę literacką. W 1994 roku wziął udział w International Writers Program, na Uniwersytecie w Iowa, a w 2003, w Berliner Künstlerprogramm. Jego powieść Ostatni czytelnik zdobyła nagrody Antonina Artaud, Colima oraz José Fuentes Mares. W 2008 r. zdobył Nagrodę Casa de las Américas za książkę El ejército iluminado. Mieszka w Warszawie.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
6 marca 2012
Czas:
18:30 - 20:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Instytut Cervantesa
Nowogrodzka 22
Warszawa, Mazowieckie 00-511 Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)