Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

RITMO!, czyli spotkanie z bębnami w Kulturalnej

19 lipca 2013, 20:00 - 20 lipca 2013, 04:00

RITMO!, czyli kolejne spotkanie z bębnami w Kulturalnej.

ritmo

☛ Na dobry początek wystąpią grupy uczestników warsztatów bębnów afrykańskich i batucady „Rytmika świata”, które odbywają sie w dniach 8-11 lipca dzięki wsparciu finansowemu m. st. Warszawy.

☛ Ritmodelia

To nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“. Do najciekawszych dotychczasowych występów Ritmodelii zaliczają się: koncerty na EXPO 2008 w Saragossie, na Festiwalu Kultury Żydowskiej 2007 z Frankiem Londonem, na festiwalu Top Trendy 2009 z Marią Peszek a także na Festiwalu Teatralnym Malta 2006, Wrocław Non Stop 2006, Crossdrumming 2005, Festiwalu Tradycji i Awangardy „Kody” 2009, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie 2011 i Folk Music Camp w Voru 2011. Zespół wystąpił takze na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 2011 oraz tworzył oprawę muzyczną do meczów na Stadionie Narodowym w Warszawie na turnieju UEFA EURO 2012.
W Kulturalnej wystąpią w specjalnym programie razem z gośmi z zespołu Sambalanga – Leo Vilhena (cavaquinho) i Eric Folly (voc). Zespół zagra w składzie: Nikodem Bąkowski, Ania Patynek, Kuba Pogorzelski, Wojtek, Sobura, Leo Vilhena, Bogusz Wekka, Miki Wielecki.

☛ Ritmolanda

Grupa perkusyjna z Holandii w składzie: Paul van Nispen, Milan Pestel, Jasper Ras, Remco Klerks, Bas Kok, Pim Buitenhek, Sjoerd Rooseboom, Carlo Kriekaard.

☛ DJ Ed Szynszyl (Paweł Kucharczuk)

Popularyzator wielokulturowości w Polsce, kolekcjoner muzyki, współprowadził programy w Jazz Radio i Radio Pin, Znany ogólnopolski animator wydarzeń kulturalnych (prezes brazylijskiej fundacji „Macunaima”). Współtworzył projekty: grupę twórczą Primitivo, Clue Źródło – Scena Muzyki Świata, Sheesha Lounge (Klub Arabski), Kamala (Klub Hinduski), cykle imprez w Organzie, Muzie i Monobarze,projekty edukacyjne Stowarzyszenia Kultury Brazylijskiej, festiwal „Planeta Latina”, trzy edycje Warszawskiego Tygodnia Wielokulturowego oraz coroczny Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil” w Warszawie (www.brasil.com.pl). Ma na koncie wiele prestiżowych imprez w Polsce i poza jej granicami. wiecej na www.edszynszyl.pl

☛ Ritmo Bloco

Potężna, 30-osobowa, otwarta grupa batucady szkolona od października 2012 przez Mikiego Wieleckiego i innych muzyków z Ritmodelii.

☛ Wstęp wolny.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
19 lipca 2013, 20:00
Koniec:
20 lipca 2013, 04:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)