Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Przegląd Kina Chilijskiego: Matias Bize w Kinie Muranów w Warszawie

28 września 2012, 18:00 - 30 września 2012, 20:00

Kino Muranów wraz z Ambasadą Chile zaprasza na przegląd filmów Matias’a Bize w dniach 28 – 30 września.
W ramach przeglądu zostaną zaprezentowane 3 najważniejsze filmy w dorobku reżysera: Sobota, Życie ryb i W łożku.

Od lewej: Matías Bize, Sebastián Piñera i Luciano Cruz-Coke w czasie wizyty w Pałacu Prezydenckim La Moneda po otrzymaniu przez Bize Nagrody Goya.

Urodzony w 1979 r. producent, scenarzysta i reżyser chilijski, cieszy się znaczącym międzynarodowym uznaniem w kategorii niezależnego filmu. W wieku zaledwie 23 lat, przedukończeniu Szkoły Filmowej Chile, wyreżyserował film fabularny Sábado(Sobota), którego światowa premiera odbyła się w ramach Międzynarodowego FestiwaluFilmowego Mannheim-Heidelberg zdobywając cztery nagrody, w tym wyróżnienie „Rainer Werner Fassbinder”. Film dystrybuowany był w Chile, Niemczech, Słowenii, Holandii i na Węgrzech. Kolejny film reżysera En la cama(W łóżku), będący chilijsko-niemiecką koprodukcją, zdobył Złoty Kłos na Międzynarodowym Festiwalu Kina w Valladolid oraz trzydzieści pięć innych nagród na całym świecie.

W 2011 roku Hiszpańska Akademia Sztuki Filmowej przyznała nagrodę Goya filmowi La vida de los peces (Życie ryb) w kategorii najlepszego zagranicznego filmu hiszpańskojęzycznego. W lipcu 2011 Matías Bize otrzymał tytuł dla najlepszego reżysera za ten film na festiwalu Los Angeles International Latino Film Festival (LALIFF).

 W Kinie Muranów zobaczymy:

Piątek (28 września), g. 20.00

Życie ryb, La vida de los peces, Chile 2010, 84 min.

Andrés (Santiago Cabrera) mieszka w Niemczech od 10 lat. Wraca do Chile, aby zamknąć wszystkie sprawy z przeszłości, zanim na dobre osiedli się w Berlinie. Uczestniczy w przyjęciu urodzinowym  jednego ze przyjaciół, gdzie odkrywa świat, którego wcześniej zdawał się nie dostrzegać, a w nim Beatriz (Blanca Lewin), jego wielką miłość.
To spotkanie po latach może zmienić życie Andresa na zawsze.

Pokaz z udziałem reżysera

 

Sobota (29 września), g. 18.00

Sobota, Sábado, Chile 2003, 65 min.

Jest to wyjątkowy film, złożony tylko z jednej sekwencji, nagrany od początku do końca jednym ujęciem kamery. Matias Bize wielokrotnie podkreślał, iż kręcącSábado znacznie bardziej zależało mu na dostarczeniu widzowi emocji i rozrywki niż na stworzeniu superprodukcji. Jednak wbrew woli twórcy, film ten zapoczątkował wielką karierę młodego reżysera, a kolejnymi produkcjami W łóżku(En la cama) i Dobrze jest płakać (Lo bueno de llorar) wyznaczył pewien wzór w chilijskiej kinematografii.

 

Niedziela (30 września), g. 18.00

W łóżku, Chile 2005, 85 min.

 

Akcja W łóżku,  rozgrywa się w całości w motelu w Santiago i opisuje przypadkowy romans dwóch młodych ludzi, którzy poznali się na imprezie. Na bazie scenariusza filmu Tamzin Townsend stworzył sztukę teatralną o tym samym tytule.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
28 września 2012, 18:00
Koniec:
30 września 2012, 20:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Kino Muranów
ul. Generała Andersa 5
Warszawa, Poland
+ Google Map
Telefon:
(22) 635 25 29

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)