Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Problem nierówności w obu Amerykach – konferencja na CESLA

18 maja 2012, 10:00 - 18:30

Centrum Studiów Latynoamerykańskich w Warszawie zaprasza na konferencję „Problem nierówności społecznych na kontynentach amerykańskich”. Odbędzie się ona 18 maja w siedzibie CESLA, ul. Smyczkowa 14, Warszawa, Aula Libertadores (II piętro) od 10.00 do 18.30.

Po konferencji Fiesta w Iguana Lounge, ul Zajączkowska 11 (21.00 – 1.00)

Celem konferencji jest interdyscyplinarna i wszechstronna refleksja nad zjawiskiem nierówności społecznych w Ameryce Południowej i Północnej oraz dyskusja na tematy związane z rozwojem społecznym, problemem ubóstwa, rozwarstwienia społecznego, wykluczenia, kategoryzacji i klasyfikacji społeczeństwa, skuteczności pomocy ze strony państwa, organizacji pozarządowych i innych podmiotów.

Na zakończenie konferencji o godzinie 17.00 zostanie wyświetlony film dokumentalny Wojciecha Staronia „Argentyńska lekcja”

W 1998 roku Wojciech Staroń nakręcił dokument „Syberyjska lekcja” o młodej nauczycielce, która wyjeżdża w okolice jeziora Bajkał, by uczyć ojczystego języka potomków polskich zesłańców. Po latach, już jako małżeństwo z dwójką dzieci, reżyser i jego bohaterka udają się do Argentyny. Dla ich synka będzie to nie tylko spotkanie z nowym językiem. Za sprawą argentyńskiej przyjaciółki mały Janek wkracza w fascynujący świat zabaw, ale pozna także nieznany mu dotychczas gorzki smak dzieciństwa, przedwcześnie skażonego dorosłymi problemami.

„Argentyńska lekcja”, Polska 2011. Realizacja i zdjęcia: Wojciech Staroń, muzyka: Agata Steczkowska, Sergio Gurrola, dźwięk: Małgorzata Staroń, Michał Robaczewski, montaż: Zbigniew Osiński, Wojciech Staroń. Produkcja: Staroń Film, Telewizja Polska S.A. Współfinansowanie: Polski Instytut Sztuki Filmowej. Czas trwania: 56 min.

 


autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
18 maja 2012
Czas:
10:00 - 18:30
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

CESLA
Smyczkowa 14
Warszawa, Poland
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)