Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

„Pod słońcem południa” – koncert w Warszawie

14 czerwca 2013, 20:00 - 22:00

14 czerwca 2013 w Teatrze Druga Strefa odbędzie się koncert muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej „Pod słońcem południa” w wykonaniu Carmen Azúar – hiszpańskiej aktorki i pieśniarki oraz Tomasza Kaszubowskiego – wirtuoza gitary. W trakcie koncertu Carmen i Tomasz zabiorą nas w poetycką i pełną magii podróż po Hiszpanii, Meksyku, Chile, Argentynie, Brazylii, Kubie, Peru. W programie wieczoru znajdują się między innymi tango, bolero meksykańskie, walc peruwiański, cueca chiljiska i zamba argentyńska oraz fragmenty poezji i opowiadań latynoamerykańskich.

pod słońcem

Carmen Azúar w 1989 roku ukończyła studia aktorskie w na Uniwersytecie Alcalá de Henares w Madrycie. Po ukończeniu studiów była aktorką w w Teatrze Ateneo w Madrycie oraz w Teatrze im. Majakovskiego w Moskwie. W Warszawie była współorganizatorem Dni Garcia Lorci w Teatrze Rozmaitości. W 2004 roku współpracowała z Krzysztofem Zanussim przy filmie Persona non grata. Od kilku lat prowadzi warsztaty teatralne i kulturalne w Instytucie Cervantesa w Warszawie. Od 2011 roku jest wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim. Od 1993 roku występuje w koncertach muzyki hiszpańskiej i latynoamerykańskiej: „Todo cambia” („Wszystko się zmienia”) we współpracy z gitarzystą Piotrem Wąsikiem i z klarnecistą Włodzimierzem Capelikiem (Teatr Mały 1997), „Gracias a la vida” („Dziękuję życiu”) we współpracy z gitarzystami Piotrem Wąsikiem i Tomaszem Kaszubowskim (Teatr Mały 2001).

Tomasz Kaszubowski ukończył Państwową Szkołę Muzyczną I st. im. Stanisława Moniuszki w Ciechanowie w klasie Cezarego Kosturkiewicza, Państwową Szkołę Muzyczną II st. im. F. Chopina w Warszawie w klasie gitary Ryszarda Bałauszki i Leszka Potasińskiego, oraz Warszawską Akademię Muzyczną w klasie Ryszarda Bałauszki. W 1996 roku wziął udział w festiwalu gitarowym na Wyspach Kanaryjskich, gdzie wystąpił w koncercie Escuela Polaca. Współpracując jako akompaniator z wykonawcami poezji śpiewanej, odnosił sukcesy na wielu przeglądach piosenki. Jego wieloletnie zainteresowania muzyką latynoamerykańską, zaowocowały napisaniem pracy na temat narodowych tańców argentyńskich. Tomasz Kaszubowski stale koncertuje solo i w zespołach z gitarzystą Pawłem Nawarą, pianistą Michałem Kaszubowskim, piosenkarką hiszpańską Carmen Azuar i z wokalistą Adamem Tkaczykiem, wykonując muzykę klasyczną i latynoamerykańską.

Więcej informacji tutaj.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
14 czerwca 2013
Czas:
20:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Teatr Druga Strefa
Magazynowa 14 A
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)