Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert Tanghetto w Warszawie

9 czerwca 2013, 18:00 - 23:00

PLN59

9 czerwca w sercu stolicy, w klubie Cząstki Elementarne, po raz ostatni podczas tegorocznego pobytu w Polsce wystąpi zespół Tanghetto. Tanghetto jest jednym z najważniejszych przedstawicieli współczesnej argentyńskiej sceny muzycznej i obok takich zespołów jak Gotan Project, Otros Aires czy Bajofondo, współtworzy gatunek zwany neotangiem.

tanghetto2

Nowe tango powstaje z połączenia tradycyjnych brzmień z Buenos Aires z elementami muzyki współczesnej. Jest próbą odświeżenia i przełożenia na dzisiejszy muzyczny język tradycji tanga. Integralnym elementem występu są wizualizacje, które przenoszą nas w muzyczny świat i klimat Buenos Aires.

Program wydarzenia:
NIEDZIELA 9 CZERWCA 2013, CZĄSTKI ELEMENTARNE
18:00-19:00 Otwarcie wystawy i prezentacja historii 100 lat tanga w Polsce
19:00-20:00 Podstawy tanga – warsztaty taneczne
20:00-21:00 Milonga, DJ AndRey
21:00-22:00 Koncert Tanghetto
22:00 Milonga, Dj AndRey

KUP BILET na muno.pl

1 pula biletów w cenie: 59 PLN

INFORMACJE O ZESPOLE
Tanghetto jest zespołem, który dzięki nowoczesnemu połączeniu melodii typowych dla Buenos Aires z dźwiękami elektronicznymi wynosi nowoczesne tango na wyżyny. Muzyczny język Tanghetto tworzy fuzja dźwięków pochodzących z różnych źródeł (tango, rytmy latynoskie i elektronika). Bandoneon występuje w roli wokalisty. Towarzyszą mu inne instrumenty akustyczne oraz szeroki wachlarz brzmień wytwarzanych przez syntezatory i samplery.
Zespół swoją pierwszą płytę Emigrante nagrał w 2003 roku. Od tego czasu ukazało się 5 albumów studyjnych. Wszystkie osiągnęły w Argentynie status złotej lub platynowej płyty. Dodatkowo wydano DVD z koncertu, podwójny album na żywo oraz liczne ścieżki dźwiękowe i składanki.

Grupa dwukrotnie nominowana była do Latin Grammy Awards i czterokrotnie z rzędu do Nagrody Gardela. Nagrodę Gardela zdobyła dwukrotnie. Ostatnie wyróżnienie przyznano w grudniu 2012 roku w kategorii “Najlepszy Album Tanga Alternatywnego” za płytę VIVO Milonguero z nagraniami z koncertów Nowym Jorku, Mediolanie, Rio de Janeiro, Londynie i Buenos Aires. W tym samym miesiącu ukazała się także najnowsza płyta zespołu: Incidental Tango.
Podczas dziesięciu lat działalności artystycznej zespół Tanghetto wystąpił w 23 krajach i ponad 150 miastach. Grając dla różnorodnych odbiorców, muzycy dzielili scenę z takimi artystami jak Inti Illimani, Gilberto Gil i Carlinhos Brown oraz z legendą tanga Sexteto Mayor.

W tym roku grupa obchodzi dziesięciolecie wydania pierwszej płyty. Z tej okazji zespół wyruszył w trasę koncertową rozpoczętą koncertem zorganizowanym w ramach Festiwalu Tanga w Teatrze ND/Ateneo w Buenos Aires, na który bilety wśród 5000 osób rozeszły się w tempie błyskawicznym. Ciąg dalszy jubileuszowej trasy obejmuje występy w innych krajach Ameryki Łacińskiej oraz Europy, w tym w Polsce.

Koncert objęła patronatem honorowym Ambasada Republiki Argentyńskiej

Organizatorzy koncertu: Stowarzyszenie PUENTE, Cząstki Elementarne
Partnerzy: RIMAC, Fundacja Kulturo, Yerbaciarnia Terere
Patroni medialni: PolskaViva, República Latina

ZAPRASZAMY!

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
9 czerwca 2013
Czas:
18:00 - 23:00
Koszt:
PLN59
Wydarzenie kategoria:

Inny

Czy weźmiesz udział w wydarzeniu?
tak

Miejsce

Cząstki Elementarne
Przeskok 2
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)