Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Koncert flamenco-jazz: Nono García i José Ignacio González Santiago w Warszawie

15 lutego 2013, 19:00 - 22:00

Copla, jazzowe standardy, muzyka latino i cante jondo na unikalnym koncercie dla miłośników flamenco-jazzu. Nono García, znany w Polsce ze współpracy z zespołem Vaya con Dios, zagra koncert flamenco-jazz i poprowadzi warsztaty gry na gitarze hiszpańskiej.

vaya con dios

Nono García rozpoczyna karierę muzyczną w latach 80-tych wraz z cantaorem Carlosem Cano. Dziesięć lat później, już po nagraniu w Belgii swojej pierwszej płyty, akompaniuje grupie Vaya con Dios. Artysta ma na koncie współpracę z plejadą gwiazd. Na przestrzeni lat współpracuje z takimi muzykami jak Chano Domínguez, Antonio Serrano, Jorge Pardo czy José Antonio Ramos, komponuje utwory do spektakli scenicznych, filmów i dla telewizji. Jego płyta Atún y Chocolate zdobyła nagrodę Flamenco Hoy. Nono García skomponował też ścieżkę dźwiękową do filmu pod tym samym tytułem co płyta, za którą został finalistą Nagród Muzycznych (Los premios de la Música).

Flamenco w wydaniu Nono Garcii to wędrówka po muzyce z całego świata. Kompozycje artysty są odbiciem jego życiowej drogi i nieustającej wewnętrznej podróży. Z zespołem lub samodzielnie, solista czerpie inspiracje z kontynentu amerykańskiego, kultury śródziemnomorskiej czy hinduskiej. Genialnie łączy tradycyjne flamenco ze stylistyką jazzową, jego wszechstronna gitara nie stroni od bluesa, muzyki latino i bossa novy.

Koncert z udziałem José Ignacio González Santiago, cantaora. Wstęp na koncert wolny, do wyczerpania miejsc!

Uwaga! Dzień po koncercie, w sobotę 16 lutego w godz. 11.00-14.00 zapraszamy na WARSZTATY GITAROWE z Nono Garcíą.

Cena warsztatów: 60 PLN. Zapisy do 7 lutego w sekretariacie Instytutu Cervantesa, tel. 22 501 39 00/01/02. Liczba miejsc ograniczona!

W programie m.in.:

1. Wskazówki do gry na gitarze. 2. Nauka i analiza różnych stylów muzycznych stosowanych w grze na gitarze hiszpańskiej. 3. Akordy, skale, arpeggio. Zapoznanie ze skalą tonów gitary hiszpańskiej. 4. Harmonia, improwizacja i środki służące tworzeniu kompozycji i aranżacji piosenek. 5. Kierunki muzyczne: jazz, muzyka latino, muzyka brazylijska. Muzyczny przewodnik po historii wybranych gatunków muzycznych.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Data:
15 lutego 2013
Czas:
19:00 - 22:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Instytut Cervantesa
ul. Nowogrodzka 22
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)