Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Filmy z Ameryki Łacińskiej w ramach 28 WFF

12 października 2012, 18:00 - 21 października 2012, 17:00

 W dniach 12 – 21 października odbędzie się 28 Warszawski Festiwal Filmowy. Będzie można zobaczyć również produkcje z Ameryki Łacińskiej. Zostaną zaprezentowane filmy argentyńskie, ekwadorskie oraz kolumbijskie. Szczegółowy program na stronie festiwalu.

 

Filmy argentyńskie:

Biały słoń

Pablo Trapero, Argentina 2012, 110 min

Villa Virgin – rozsypujące się prowizoryczne rudery w slumsach Buenos Aires. Julian i Nicolas, księża i długoletni przyjaciele, pracują niezmordowanie pomagając miejscowym.

Diablo

Nicanor Loreti, Argentina 2011, 85 min

Pogrążony w depresji, były mistrz bokserski Marcos Wainsberg, budzi się ze snu. Jest zmęczony, nieco stracił już formę, a sumienie nie daje mu spokoju.

Dzikusy

Alejandro Fadel, Argentina 2012, 119 min

Wszystko zaczyna się od ucieczki. Piątka nastolatków ucieka z poprawczaka na granicy prowincji Córdoba i San Luis w Argentynie.

Maszyna do robienia gwiazd

Esteban Echeverría, Argentina 2011, 75 min

Pilo ma dziesięć lat i mieszka z matką w małym domku na jednej z asteroid, w pobliżu ogromnej niebieskiej planety. Każdej nocy Pilo stoi na balkonie i wpatruje się w gwiazdy.

Miasteczko Villegas

Gonzalo Tobal, Argentina 2012, 95 min

Dwaj kuzyni około trzydziestki spotykają się po kilku latach. Jadą samochodem na pogrzeb dziadka do General Villegas, niewielkiego rolniczego miasteczka, gdzie obaj dorastali.

Spasteryzowany

Nicolás P. Villarreal, Argentina 2012, 7 min

Pewnej spokojnej nocy, przeprowadzającego eksperymenty naukowca odwiedza niespodziewany gość. Jego wizyta zmieni wszystko..

Szczęście w twoich rękach

Daniel Burman, Argentina 2012, 107 min

Urielowi rozsypało się małżeństwo. Jest profesjonalnym pokerzystą i zwykle dobry blef pomagał mu przebrnąć przez trudniejsze chwile w życiu.

Filmy kolumbijskie:

Choco

Jhonny Hendrix Hinestroza, Colombia 2011, 80 min

Chocó ma 27 lat, dwójkę dzieci, maleńką drewnianą chatkę na skraju kolumbijskiej wioski i żałośnie opłacaną pracę w kopalni złota. Jej mąż traci w grach hazardowych ich ostatnie pieniądze i gwałci Chocó po pijanemu.

Makowe pola

Juan Carlos Melo Guevara, Colombia 2012, 87 min

W Kolumbii uprawa maku (Amapolas) to niebezpieczny, lecz dochodowy biznes. Farmer Emilio jest zmuszony pracować u kuzyna przy zbiorze maku, a jego dziewięcioletni syn Simon zaprzyjaźnia się z rówieśnicą.

Plaża DC

Juan Andrés Arango, Colombia 2012, 89 min

Tomas, kolumbijski nastolatek, dorasta w mieście, gdzie doświadcza przemocy i rasizmu. Kiedy jego młodszy brat i najbliższy przyjaciel znika, Tomas jest zmuszony opuścić dom, żeby go odszukać.

Wynalazek

Giovanni Granada, Colombia 2012, 20 min

Dwunastoletni chłopiec musi znaleźć sposób, aby zdobyć uwagę swojej wybranki. Monica postawiła sprawę jasno – zależy jej tylko na przyjaźni…

Filmy ekwadorskie:

O pewnych rzeczach lepiej nie mówić

Javier Andrade, Ecuador 2012, 100 min

Paco Chavez mieszka z rodzicami w Portoviejo, niewielkim miasteczku na wybrzeżu Ekwadoru. Dni upływają mu na ćpaniu i dokazywaniu z Lucią, dawną miłością z liceum, dziś żoną innego mężczyzny.

 3 października rozpoczyna się przedsprzedaż biletów.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
12 października 2012, 18:00
Koniec:
21 października 2012, 17:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Kinoteka, Multikino Złote Tarasy
Warszawa, Poland

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)