Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Fiesta w Iguana Lounge w Warszawie

15 kwietnia 2012, 19:00 - 16 kwietnia 2012, 02:00

Kolejna, czwarta edycja Fiesty odbędzie się 15. kwietnia.

Iguana Lounge, ul. Zajączkowska 11

Start o godzinie 19:00

 To już czwarta edycja Fiesty – największej imprezy łączącej tandem językowy z dobrą rozrywką, życiem klubowym, wybranymi aspektami kultury krajów latynoskich, a nawet egzotycznym jedzeniem.

Tutaj poczujesz się jak w innym kraju!

Program tej edycji:

pokaz tradycyjnego tańca afrokubańskiego i muzyka afrokubańska na żywo w wykonaniu SalsHall Ortodox*

warsztaty taneczne prowadzone przez Szkołę Tańców Karaibskich SHO

– DJ Kike prosto z Meksyku gra całą noc wyłącznie latynoskie rytmy

3 różne gry językowe**

– konkursy z nagrodami (m.in. vouchery do szkoły językowej Manhattan czy biura podróży Omega)

– unikalne, bezpłatne materiały hiszpańskojęzyczne dla wszystkich uczestników

stolik lektorów ViveLatino***, którzy przez całą imprezę są do Waszej dyspozycji, aby odpowiedzieć na wszystkie językoznawcze pytania

Oprócz tego:

– pyszne przekąski krajów latynoamerykańskich

– drinki i napoje rodem z gorącego południa

  *SalsHall Ortodox to jedyna grupa w Polsce, która z najwyższą starannością oraz zachowaniem tradycyjnego klimatu pokazuje folklor Kuby, Jamajki i Brazylii. Ten wyjątkowy zespół stworzony przez Ale Miodowską i Nikodema Bąkowskiego zgromadził wokół siebie rzeszę wspaniałych artystów ze świata tańca i muzyki. SHO kładzie nacisk na zachowanie oryginalnej formy predstawianych stylów. Prezentuje między innymi rytualne tańce afrokubańskie, które są ilustracją bóstw kubańskich (Eleggua, Yemaya, Ochun i innych). Zespołowi towarzyszą muzycy, którzy zgodnie z tradycją wspomagają tancerzy akompaniamentem.

 **Nie rezygnujemy z formuły speed dating po hiszpańsku, bo na każdej edycji świetnie się sprawdza. Co 3 minuty każdy zmienia stolik, przy którym siedzi, a tym samym rozmówcę. Opowiadamy o hiszpańsku o muzyce, podróżach, swoich pasjach, a najsympatyczniejszy rozmówca, wyłoniony drogą demokratycznego głosowania, otrzymuje od organizatorów nagrodę!

Kolejna gra to zagadki filmoznawcze. Każdy z uczestników fiesty otrzymuje karteczkę z urywkiem fabuły  filmu (opis, oczywiście po hiszpańsku). Należy odnaleźć wśród fiestowiczów posiadaczy dalszych części fabuły, a następnie odgadnąć, o jakim filmie jest mowa. Oczywiście, poruszamy się w rewirze fabuł z Hiszpanii, Ameryki Południowej i Łacińskiej.

I nowa gra, niespodzianka!

*** ViveLatino to szkoła specjalizująca się w nauce języka hiszpańskiego, włoskiego i portugalskiego. Nazwa szkoły oddaje podejście jej założycieli i lektorów do nauki i do życia. ViveLatino to nie tylko język, ale także wszystko to, co przychodzi Ci do głowy, kiedy myślisz o słonecznych krajach Ameryki Południowej i Środkowej: kultura, muzykka, kuchnia, przyroda. Lektorzy szkoły kładą nacisk na komplementarne poznawanie zagadnień związanych z danym językiem, takich jak kultura i aspekty społeczne danego kraju, dlatego też aktywnie angażują się w akcje, które nie przedstawiają języka w oderwaniu od jego kulturowego otoczenia – tak jak nasza Fiesta!

 Z imprezą współpracują lektorzy szkół językowych, native speakerzy, profesjonalni tancerze. Jest to wydarzenie zarówno dla chcących szlifować swój język hiszpański, zacząć się go uczyć, jak i dla tych, których po prostu pociąga klimat Hiszpanii lub Ameryki Łacińskiej i Południowej, i mają ochotę się dobrze bawić w sprzyjającej ku temu atmosferze!

Fiesta! Jest cykliczną imprezą, zrzeszającą środowiska związane z językiem hiszpańskim i kulturą krajów hiszpańskojęzycznych. Jest to największa tego typu impreza w Warszawie, przenosząca ideę tandemu językowego i swobodnej imprezy przy jedzeniu i drinkach na grunt polski.

autor tekstu: LatinoAmerica.pl

admin portalu LatinoAmerica.pl

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
15 kwietnia 2012, 19:00
Koniec:
16 kwietnia 2012, 02:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Iguana Lounge
Zajączkowska 11
Warszawa, Poland
+ Google Map
Telefon:
22 8512323

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)