Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Festiwal „Filmy Świata Ale Kino +” w Warszawie

22 listopada 2012, 20:00 - 29 listopada 2012, 22:00

Kanał filmowy ale kino+ oraz AP Mañana po raz ósmy zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+, który odbędzie się w min. w Warszawie w dniach 22 – 29 listopada. Festiwal prezentuje najlepsze filmy, których na co dzień nie można zobaczyć w polskich kinach. To filmowa podróż przez Amerykę Łacińską, Bliski i Daleki Wschód oraz Afrykę, obrazy pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, San Sebastian i Toronto.

Sąsiedzkie dźwięki (prod. brazylijska)

Publiczność obejrzy 20 filmów fabularnych, z których aż 17 będzie pokazywanych w Polsce po raz pierwszy. Najpełniej reprezentowane będą kinematografie Brazylii i Izraela.Ideą Festiwalu jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

Projekcje w ramach 8. Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+ odbywać się będą w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. 

W Warszawie projekcje będą się odbywały w kinach Muranów i Luna.

Zobacz opis wszystkich produkcji latynoamerykańskich prezentowanych na festiwalu wraz z trailerami.

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
22 listopada 2012, 20:00
Koniec:
29 listopada 2012, 22:00
Wydarzenie Category:

Miejsce

Kino Muranów
ul. Gen. Andersa 5
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)