Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Festiwal „Filmy Świata Ale Kino +” w Krakowie

30 listopada 2012, 20:00 - 3 grudnia 2012, 23:00

Kanał filmowy ale kino+ oraz AP Mañana po raz ósmy zapraszają na festiwal FILMY ŚWIATA ALE KINO+, który odbędzie się w pięciu największych miastach Polski, w tym w Krakowie w dniach 30 listopada – 3 grudnia.

Festiwal prezentuje najlepsze filmy, których na co dzień nie można zobaczyć w polskich kinach. To filmowa podróż przez Amerykę Łacińską, Bliski i Daleki Wschód oraz Afrykę, obrazy pokazywane i nagradzane na najważniejszych festiwalach filmowych, m.in. w Cannes, Wenecji, San Sebastian i Toronto.

Sąsiedzkie dźwięki (prod. brazylijska)

Publiczność obejrzy 20 filmów fabularnych, z których aż 17 będzie pokazywanych w Polsce po raz pierwszy. Najpełniej reprezentowane będą kinematografie Brazylii i Izraela.Ideą Festiwalu jest rygorystyczna selekcja i prezentacja w Polsce najwybitniejszych filmów spoza tzw. Świata Zachodniego. W programie imprezy znajdzie się 20 pełnometrażowych filmów fabularnych z Ameryki Łacińskiej, Azji, Afryki, które miały swoje premiery światowe na najważniejszych festiwalach filmowych. Dzięki swej oryginalności i świeżości filmy te są ważnym źródłem inspiracji, doznań oraz wiedzy o współczesnym świecie i człowieku. Większość z nich polska publiczność zobaczy po raz pierwszy.

Projekcje w ramach 8. Festiwalu FILMY ŚWIATA ALE KINO+ odbywać się będą w Warszawie, Poznaniu, Gdańsku, Krakowie i Wrocławiu. 

W Krakowie projekcje będą się odbywały w kinie Pod Baranami.

Zobacz opis wszystkich produkcji latynoamerykańskich prezentowanych na festiwalu wraz z trailerami.

Kraków /<strong> 30 listopada – 3 grudnia</strong> / Kino Pod Baranami

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
30 listopada 2012, 20:00
Koniec:
3 grudnia 2012, 23:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Kino Pod Baranami
Rynek Główny 27
Kraków, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)