Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

FESTA BRASIL w Cafe Kulturalna w Warszawie

1 lutego 2013, 22:00 - 2 lutego 2013, 05:00

PLN20

 

Już w najbliższy piątek w Cafe Kulturalna, w samym sercu Warszawy – FESTA BRASIL, czyli szykujemy Wam brazylijskie tańce!

festa brasil

Zagrają:

☛ Ritmodelia

To nie tylko grupa perkusyjna ale kilkunastoosobowe nieformalne stowarzyszenie, artystyczny kolektyw, który angażuje się w różnorodne projekty na polu muzyki perkusyjnej. Równolegle z aktywnością koncertową oraz z pogłebianiem wiedzy o muzyce etnicznej grupa pracuje nad własnymi kompozycjami. W 2010 roku ukazała się pierwsza autorska płyta zespołu pod tytułem „It’s not batucada!“. Do najciekawszych dotychczasowych występów Ritmodelii zaliczają się: koncerty na EXPO 2008 w Saragossie, na Festiwalu Kultury Żydowskiej 2007 z Frankiem Londonem, na festiwalu Top Trendy 2009 z Marią Peszek a także na Festiwalu Teatralnym Malta 2006, Wrocław Non Stop 2006, Crossdrumming 2005, Festiwalu Tradycji i Awangardy „Kody” 2009, Międzynarodowym Festiwalu Perkusyjnym w Krakowie 2011 i Folk Music Camp w Voru 2011. Zespół wystąpił takze na Festiwalu Muzyki Współczesnej „Warszawska Jesień” 2011 oraz tworzył oprawę muzyczną do meczów na Stadionie Narodowym w Warszawie na turnieju UEFA EURO 2012.
W Kulturalnej wystąpią w specjalnym programie razem z gośmi z zespołu Sambalanga – Leo Vilhena (cavaquinho) i Eric Folly (voc). Zespół zagra w składzie: Nikodem Bąkowski, Michał Bryndal, Jurek Markuszewski, Igor Nikiforow, Ania Patynek, Wojtek Sobura, Bogusz Wekka i Miki Wielecki.

☛ Ritmo Bloco

Potężna, 30-osobowa, otwarta grupa batucady szkolona od października 2012 przez Mikiego Wieleckiego i innych muzyków z Ritmodelii.

☛ Envee

Przedstawić go jako jednego z najbardziej cenionych w Polsce producentów to absolutne minimum. Maciej Goliński aka Envee to dj, muzyk i współtwórca uznanego w kraju jak również za granicą, kolektywu dj`skiego i grupy producenckiej Niewinni Czarodzieje (Innocent Sorcerers) działającej od 2003 roku.
Niezwykle pozytywna i barwna osobowość polskiej sceny klubowej. Od lat czaruje wysmakowanymi, eklektycznymi setami spod znaku HQ, dalekimi od komercyjnych brzmień. Muzyka afrykańska, brazylijska, tradycje kubańskie i portorykańskie, aż do nowojorskiego disco i hip–hopu to rytmy wpisujące się w jego swoistą wizytówkę. Zagra specjalnie przygotowanego brazylijskiego seta.

☛ Paweł Kucharczuk (DJ ED SZYNSZYL)

Popularyzator wielokulturowości w Polsce, kolekcjoner muzyki, współprowadził programy w Jazz Radio i Radio Pin, Znany ogólnopolski animator wydarzeń kulturalnych (prezes brazylijskiej fundacji „Macunaima”). Współtworzył projekty: grupę twórczą Primitivo, Clue Źródło – Scena Muzyki Świata, Sheesha Lounge (Klub Arabski), Kamala (Klub Hinduski), cykle imprez w Organzie, Muzie i Monobarze,projekty edukacyjne Stowarzyszenia Kultury Brazylijskiej, festiwal „Planeta Latina”, trzy edycje Warszawskiego Tygodnia Wielokulturowego oraz coroczny Festiwal Brazylijski „Bom Dia Brasil” w Warszawie (www.brasil.com.pl). Ma na koncie wiele prestiżowych imprez w Polsce i poza jej granicami. wiecej na www.edszynszyl.pl

Wstęp: 20 pln

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Szczegóły

Start:
1 lutego 2013, 22:00
Koniec:
2 lutego 2013, 05:00
Koszt:
PLN20
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Cafe Kulturalna
Plac Defilad 1
Warszawa, Polska
+ Google Map

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)