Tu żyje się ponad 100 lat

Z przepięknej Cuenci telepiemy się znowu autobusem na Południe. Żeby… tym razem się rozczarować. Loja to małe, niezbyt ciekawe miasteczko. Witają nas za to mili hości – Rene i jego dwie siostry bliźniaczki, bardzo ładne dziewczyny o pełnych kształtach, okrągłych buziach i dużych zmysłowych ustach. Typowe latynoskie kokietki. Jedna z nich pokazuje nam miasto.Wieczorem cała rodzina udaje się na ¨spotkanie biblijne¨. Okazuje się, że to Jehowi. Śmiejemy się z Marcinem, że wyznając tę religię można podróżować nawet wygodniej niż z Hospitality. Rene w ten sposób zwiedził prawie całą Amerykę Południową – zatrzymując się u kolejnych Świadków Jehowy.

Nasza gospodyni i Marcin/ fot. Ola Szmigiel

Nasza gospodyni i Marcin/ fot. Ola Szmigiel

Dużo ładniejsza od Lojy jest położona nieopodal Vilcabamba – miejscowość słynąca z tego, że ludzie żyją tam nawet po 120 lat. Sekret długowieczności nie został do końca odkryty, ale mówi się, że to zasługa miejscowej wody i napoju przyrządzanego z róży. Rzeczywiście można tu spotkać sporo wiekowych osób o długich siwych włosach, ale bardziej podejrzewamy, że to obcokrajowcy, którzy osiedlili się tu w nadziei na dłuższe życie. Szczerze mówiąc jest to rzeczywiście całkiem dobre miejsce, żeby się zestarzeć.

Uliczny mural/ fot. Marcin Plewka

Uliczny mural/ fot. Marcin Plewka

Wybieramy się na spacer po otaczającym Loję lesie. Dochodzimy do rzeki i ruszamy dalej ścieżką wijącą się pomiędzy zielonymi wzgórzami. Pięknie. Wracamy do miasteczka. Z żalem opuszczamy Vilcabambę, bo na głównym placu gromadzą się młodzi ludzie, przyjemna knajpa na rogu zachęca zimnym litrowym piwem, a wieczorem ma tu zagrać jakaś bluesowo – jazzowa kapela. Niestety musimy wracać do Lojy. Już jutro – Peru.

Piękne okolice Vilcabamby/ fot. Marcin Plewka

Piękne okolice Vilcabamby/ fot. Marcin Plewka

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

65 + = 74

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.