Ruszył kolejny rajd Paryż – Dakar

Wczoraj ponad 700 uczestników wyruszyło z argentyńskiego miasta Rosario, rozpoczynając tym samym najbardziej ekscytujące zawody motoryzacyjne na świecie Rajd Paryż – Dakar, odbywający się ze względów bezpieczeństwa na kontynencie południowoamerykańskim.

Samochody ciężarowe także startują w rajdzie. fot. Wikipedia

Samochody ciężarowe także startują w rajdzie. fot. Wikipedia

Dokładnie o 4.20 lokalnego czasu wystartował 35 w historii rajd, którego przebieg po raz szósty będzie miał miejsce w Ameryce Łacińskiej. Pierwsze ruszyły motory i quady a za nimi samochody i ciężarówki. Pokonają w sumie 9 000 km poruszając się po malowniczych prowincjach Argentyny, Boliwii i Chile.

Jedynym Polakiem, który wygrał Rajd Dakar jest Dariusz Rodewald z Lublińca, mieszkający w Holandii. Był on jednym ze zwycięzców Rajdu Dakar 2012, jadąc w holenderskim zespole Petronas Team de Rooy IVECO, jako pilot ciężarówki. Od paru lat w rajdach startuje też nasz słynny skoczek Adam Małysz.

Indianie z Boliwii zapowiadają blokadę dróg, w czasie trwania rajdu, co jest w tym kraju zjawiskiem powszechnym i niestety zbytnio tolerowanym przez władzę. Takie protesty nie tylko mogą zablokować przebieg zawodów, ale także sparaliżować główne trasy komunikacyjne.

źródło: BBC Mundo

autor tekstu: Marcin Plewka

podróżnik, dziennikarz, ekonomista, pilot wycieczek i przewodnik miejski po Warszawie i Krakowie

Flickr 

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

66 + = 76

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.