Rak narzędziem amerykańskiego imperializmu

Zaraz po tym kiedy świat obiegła informacja o tym, że prezydent Argentyny Cristina Fernández de Kirchner ma raka, prezydent Wenezueli Hugo Chávez stwierdził, że zachorowalność na  tę chorobę może być spowodowana poprzez  “jankeski imperializm”:

“To własnie są Stany Zjednoczone. Nie byłoby niczym dziwnym, gdyby rozwinęli technologię pozwalającą na wszczepienie raka do organizmu w taki sposób, żeby nikt sie o tym nie dowiedział (…). Nie wiem, dzielę się tylko swoją refleksją, ale jest to bardzo dziwne”.

W tym samym czasie dziennikarz i pisarz peruwiański, znany ze swoich prawicowych poglądów Jaime Bayli, zamieścił wpis na profilu prezydent Argentyny na facebooku: “Chávez (wielbiciel Fidela) ma raka, Lula (wielbiciel Fidela i Chaveza) ma raka, Cristina Fernández ma raka: nigdy jeszcze rak nie cieszył się lepszą reputacją”.

W przeprowadzonym przed końcem roku wywiadzie prezydent Peru Ollanta Humala (znany ze swoich lewicowych poglądów) powiedział, że zamierza przeprowadzić badania lekarskie w związku z falą zachorowań na raka wśród prezydentów południowoamerykańskich. “Chociaż możecie w to nie wierzyć, stres, napięcie, niepewność związane ze sprawowaniem urzędu wpływają na zdrowie. Zbadam się. To ważne, żeby wszystkie głowy państw sprawdzały stan swojego zdrowia.”

Źródło: korespondent z Limy Daniel Oyola

 

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

50 + = 52

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.