Puebla

W niedzielny wieczór spacerujemy po  Ciudad de México. Przydałby się jeszcze przynajmniej jeden dzień żeby tak naprawdę zobaczyć to miasto. Niestety czas nas goni i musimy ruszać dalej. W takich chwilach żałujemy, że nie mamy na zrobienie tej trasy roku…
Żeby nie tracić czasu jedziemy autobusem (dochodzimy do wniosku, że wydostawanie się z tak olbrzymiego miasta stopem zajęłoby zbyt dużo czasu). Po paru godzinach jesteśmy w Puebli. Przyjmują nas w swoim mieszkaniu rodzice chłopaka, który jest członkiem hospitality. Drzwi otwiera nam służąca. Mieszkają tu razem z dwiema miłymi córkami.

Zwiedzamy Pueblę, Katka w tym czasie jedzie do Choluli. W ogóle nasze drogi z nią powoli się rozchodzą, podróżujemy tylko razem, a po dotarciu na miejsce każdy idzie w swoją stronę. Puebla to naprawdę ładne miasteczko. Mnóstwo studentów, fajne knajpy. Przepiękne kościoły.

Wieczorem czeka nas miła kolacja u naszych hostów – spaghetti i trochę meksykańskich smakołyków. Popijamy Cuba Libre. Od paru dni marzyliśmy o internecie. Nasz gospodarz oferuje nam trzy komputery, po jednym dla każdego!

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

« poprzedni post
 
następny post »

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 7 = 1

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.