Prostytutki podejmą naukę angielskiego przed MŚ 2014 w Brazylii

Umiejętność posługiwania się językiem angielskim będzie dla naszych dziewczyn bezcenna, ponieważ znając język, będzie im łatwiej określić, co podnieca poszczególnych interesantów” – powiedziała AP Cida Vieira, prezydent Stowarzyszenia Prostytucji.

Jak poinformowała prezydent Vieira, do tej pory na kurs języka zapisało się 20 dziewczyn z Belo Horizonte – jednego z największych miast Brazylii – ale oczekuje się, że liczba ta wzrośnie do kilku tysięcy. Organizatorem nietypowych szkoleń jest Stowarzyszenie Prostytucji, aktualnie rekrutujące wolontariackich nauczycieli j. angielskiego.

 

Brazylia. Olinda i Recife. fot. Marcin Plewka

Brazylia. Olinda i Recife. fot. Marcin Plewka

Kurs języka dla brazylijskich prostytutek ma trwać od sześciu do ośmiu miesięcy. Wiele brazylijskich prywatnych przedsiębiorstw przeprowadza szkolenia dla swoich pracowników w celu ułatwienia komunikacji podczas przyszłorocznych Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Nasz zawód wcale nie jest gorszy” – stwierdziła dla CNN Vieira, dodając przy tym, że „dziewczyny będą potrafiły ustalać stawki w j. angielskim, a ponadto poznają erotyczne słownictwo związane z fetyszyzmami”. Prostytucja w Brazylii jest legalna, jednakże prawo zakazuje wykorzystywania seksualnego oraz praktyk sutenerskich.

Wiele kontrowersji wzbudza dotycząca prostytucji strona internetowa rządu Brazylii, na której zamieszczono szereg porad, jak zostać profesjonalną prostytutką. Brazylijskie Ministerstwo Turystyki w świetle zbliżających się MŚ 2014 kładzie główny nacisk na promowanie tropikalnej flory, lokalnej kuchni i południowoamerykańskich plaż. W kraju zamknięto wiele witryn internetowych, promujących Brazylię głównie jako miejsce turystyki seksualnej – podał The Economist.

Wielkim problemem w Brazylii jest wynikająca z ubóstwa dziecięca prostytucja; kraj ma najwyższy pośród latynoamerykańskich państw wskaźnik dziecięcej prostytucji i zajmuje pod tym względem drugie miejsce na świecie. Szacuje się, że ok. 500 tys. dzieci może pracować w tym sektorze usług.

Łączna liczba osób związanych z prostytucją może sięgać nawet kilku milionów, choć dokładna liczba jest trudna do sprecyzowania.

autor tekstu: Arkadiusz Rataj

dziennikarz, korespondent LatinoAmerica.pl z Hondurasu

Facebook 

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

99 − 98 =

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.