Premiera książki „El Narco”

W najbliższą środę 22 lutego odbędzie się premiera polskiego tłumaczenia książki El Narco autorstwa Ioana Grillo, brytyjskiego dziennikarza pracującego dla meksykańskiej gazety. Książka opisuje krwawą walkę baronów narkotykowych o kontrolę nad handlem heroiną,kokainą i marihuaną, a także walkę władz Meksyku z przerażającą spiralą przestępczości mafii narkotykowych. Autor wciąga czytelnika narracją i fabularyzowanymi scenami wydarzeń, demonstrując kulisy dramatu, zastraszającej korupcji policji, bezgranicznej
bezwzględności przestępców i niewyobrażalnego przepływu milionów dolarów. Będąc w centrum wydarzeń Ioan Grillo błyskotliwie definiuje przyczyny wojny narkotykowej, która tylko w ciągu ostatnich pięciu lat pochłonęła prawie 40 tysięcy istnień ludzkich wśród policji, przestępców i ludności cywilnej. Wojny, która spowodowała, że świat usłyszał o 1,5 milionowym mieście Juarez jako najniebezpieczniejszym miejscu na globie. Polskie tłumaczenie zostało wydane przez Wydawnictwo Remi.

IOAN GRILLO pracuje od 2001 roku jako korespondent w Ameryce Łacińskiej, pisze m. in. do „Time’a”, „Sunday Telegraph”, „Houston Chronicle”, wysyła relacje do CNN, Associated Press, PBS NewsHour i CBC. Pisał o działaniach wojska, morderstwach na zlecenie mafii, konfiskatach kokainowej kontrabandy, dyskutował też o wojnie narkotykowej z dwoma prezydentami Meksyku, trzema prokuratorami generalnymi oraz ambasadorem USA w tymkraju. Urodził się w Wielkiej Brytanii, mieszka w Mexico City. El Narco jest jego pierwszą książką.

Zobacz film promocyjny książki El Narco.


autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.