O nas

Ameryka Łacińska

Ameryka Łacińska

 

LatinoAmerica.pl – to najlepszy portal o Ameryce Łacińskiej w Polsce. Opowiada o ludziach, kulturze, historii, polityce, turystyce. Tworzony jest przez dziennikarzy i podróżników – osoby, którzy kochają ten region świata i mają tam wielu przyjaciół. Obok aktualnych newsów, znajdziecie tu wiele praktycznych informacji na temat tego co się dzieje za oceanem, a także o latynoskich klimatach w Polsce.

Portal podzielony jest na kilka części. W dziele Wiadomości – umieszczone są newsy zza oceanu. W dziale Przewodnik znajdują się informacje praktyczne z Ameryki Łacińskiej, podzielone na kraje i rodzaje usług. Tutaj też znaleźć będzie można informacje o biurach podróży organizujących wyprawy do Ameryki Łacińskiej oraz o lokalnych biurach podróży w poszczególnych krajach . Kolejną częścią są Blogi z podróży, gdzie zamieściliśmy relacje z naszych wypraw. Natomiast w Latino klimatach dowiecie się o imprezach,  w klimacie Latino w Polsce, restauracjach z kuchnią latynoską, czy szkołach językowych oferujących kursy języka hiszpańskiego lub portugalskiego. Jeśli będziesz potrzebował naszej osobistej porady lub innych użytkowników portalu odwiedź Latino Forum, gdzie chętnie odpowiemy na wszystkie pytania. Na końcu zapraszamy do działu Nasze publikacje, gdzie zapoznacie się z naszymi licznymi publikacjami prasowymi na temat Ameryki Łacińskiej. Dla spragnionych bezpośrednich rozmów stworzyliśmy Latino Chat. Portal tworzą ludzie w Polsce i w Ameryce Łacińskiej, oto oni:

 

Redakcja portalu w Polsce

Ola Plewka – Szmigiel – lubi jak samolot ląduje na zamglonym lotnisku Jorge Chávez w Limie. Wie, że niedługo będzie rozmawiać ze starym przyjacielem w przycupniętej nad wyschniętą rzeką Rimac knajpce przy butelce piwa Cusqueña i słonych ziarnach kukurydzy. Lubi smak liści koki, surowy klimat Andów, beztroskie plaże Ameryki Środkowej, gorącą i wilgotną selwę, małe ospałe od upału miasteczka, w których przyjemnie zasnąć w hamaku. Ceni spokój małomównych Indian Keczua i Ajmara, uwielbia otwartość i pogodę ducha mieszkańców San Jose, Olindy, Santa Cruz de la Sierra. Przemierza Amerykę Łacińską prywatnie i z grupami jako pilot wycieczek. Studiowała politologię na Uniwersytecie Warszawskim oraz kulturoznawstwo w Centrum Studiów Latynoamerykańskich. Jest przewodnikiem po Warszawie. Współtwórczyni LatinoAmerica.pl. Pisze i redaguje teksty. Tworzy strategie rozwoju portalu. Zobacz posty opublikowane przez Olę …

 

 

Marcin Plewka – podróżnik, który uważa, że oczy człowieka zostały stworzone po to, by patrzeć na zachód słońca, a nie w ekran komputera. Z wykształcenia ekonomista i marketingowiec. Kiedyś w dawnych czasach, których dziś nikt już prawie nie pamięta, szef marketingu dużego koncernu. Obecnie pracuje jako pilot i przewodnik miejski po Warszawie i Krakowie. Zakochany w Ameryce Łacińskiej po same uszy. W ludziach, krajobrazach, kulturze i kuchni. Prowadzi wyprawy do krain Azteków, Majów czy Inków. Uwielbia budzić się na plażach wysp Indian Kuna Yala w Panamie, wspinać na wulkany wyspy Ometepe w Nikaragui, czy wczuwać się w rytm ulicznych tańców w czasie karnawału w Oruro w Boliwii. Współtwórca portalu LatinoAmerica.pl. Webmaster strony portalu. Redaguje i pisze teksty.

Zobacz posty opublikowane przez Marcina  …

 

 

Szymon2Szymon Szmigiel – pochodzi z miasta Świętej Wieży, zawodowo zajmuje się reklamą internetową. Rytm życia wyznaczają mu nie pory roku, ale następujące po sobie wydarzenia sportowe. Zakochany w Formule 1. Jego ulubionym kierowcą na zawsze pozostanie Brazylijczyk Ayrton Senna. Bywalec knajp w La Paz, Puno, Cusco, Arequipie i Quito. W Boliwii ścigał się po bieżni jednego z najwyższych stadionów świata, w Ekwadorze zachwyciła go dżungla, w Peru odnalazł miłość. Chciałby jeszcze więcej podróżować. W Portalu Latinoamerica.pl redaguje głównie wiadomości sportowe i kulturalne.

Zobacz posty opublikowane przez Szymona  …

Nasi korespondenci z Ameryki Łacińskiej

Lima (Peru)

Daniel Oyola García – jego rodzice pochodzili z peruwiańskiej prowincji, urodził się w Limie. Mieszkał w Limie, Trujillo, Tumbes, Warszawie a obecnie znowu w stolicy Peru. Studiował biologię, ginekologię i położnictwo, ale nie wykonuje w tej chwili żadnego z tych zawodów. Czyta wszystko co mu wpadnie w ręce, nie ma jednak za wiele książek, bo notorycznie pożycza je znajomym. Z pasją fotografuje otaczający go świat i wychodzi mu to znakomicie. Irytuje się codziennie rano, kiedy słucha wiadomości w radio. Mimo irytacji nie ucieka od polityki, lubi zgłębiac jej arkana i dlatego zgodził się zostać naszym peruwiańskim korespondentem.

Zobacz posty opublikowane przez Daniela …

 

 

Buenos Aires (Argentyna)

Tomas Trimboli jest Argentyńczykiem i Porteño. Albo Porteño i Argentyńczykiem. W każdym bądź razie na pewno jedno i drugie.  Jego osobowość jest rezultatem wielkiej mieszkanki osób, historii, miejsc, snów i jawy. Zrozumieć dzień powszedni to zadanie dość trudne, dlatego też postanowił studiować socjologię, filozofię, historię i politykę, a także podróżować po całym świecie, analizując wiele faktów, poszukując odpowiedniej drogi i odpowiedzi na wiele pytań. W końcu doszedł do wniosku, że wiele z tych odpowiedzi tkwi  w nas samych i znajdują się  w ścisłym związku z czasem i miejscem, w którym żyjemy. Dlatego Tomas, jako dziennikarz postanowił wziąć długopis do ręki, blok papieru i wychodzić każdego dnia na ulicę i pisać nam o Argentynie i o tym kim są Argentyńczycy.

Zobacz posty opublikowane przez Tomasa …

 

Santiago de Chile (Chile)

Enrique Humberto Portales Tapia – jest podróżnikiem, który wraz z żoną przemierzył prawie cały świat. Zawsze szuka najlepszych miejsc do jedzenia, spania, czy do miłej rozmowy z ludźmi. Mimo tych licznych podróży po naszym globie, szczególnie dobrze czuje się w swojej ojczyźnie. Chile to jego zdaniem, kraj o najpiękniejszych na świecie krajobrazach. To miejsce gdzie dzika przyroda spotyka się z nowoczesnością. Na tym kawałku ziemi szczególnie wartym polecenia jest trekking w przepięknych i odludnych miejscach, zakończony ogniskiem z naszym słynnym asado a las brasas. A po trudach wędrówki, jako, że z wykształcienia jest kinezjologiem, zaprasza strudzonego turystę z Polski na fachowy masaż do swojego gabinetu:)

Zobacz posty opublikowane przez Enrique …

 

Tegucigalpa (Honduras)

Arek Rataj

Arkadiusz Rataj – 29-letni korespondent LatinoAmerica.pl z Hondurasu, po którego terytorium jest ponoć formalnie rozsianych stu Polaków, jak dotąd jednak żadnego nie spotkał, za to rozmawiał z wieloma Honduranami: „Obraz, jaki prezentują światowe media na temat skali przestępczości w Hondurasie jest krzywdzący. My tacy nie jesteśmy” – twierdzą Ci wszyscy, dla których 8-milionowa republika jest domem. Niemniej jednak Honduras, jako przedmiot statystyk, i jego drugie miasto San Pedro Sula okupują czołowe miejsca jako najbardziej niebezpieczne zakątki świata, mające najwyższy wskaźnik zabójstw. Zatrważa ilość zgonów, przeraża fala morderstw i przejmuje tutejszy widok biednych, ale jednocześnie rozwesela Ich uśmiech, raduje Ich troska, ujmuje Ich pogodna dociekliwość, skracająca dystans, pozwalająca się prędzej zaprzyjaźnić, poznać siebie nawzajem, polubić. To ciągła nauka, jak strząchnąć z siebie europocentryzm oraz indywidualizm, aby pośród Nich nie zamykać się w sobie, móc otworzyć się na Nich bez poczucia supremacji i próbować zrobić po prostu coś dobrego. Zobacz posty opublikowane przez Arka …

 

 

Uwaga. Lista w przygotowaniu, naszych korespondentów będzie o wiele więcej:)

Nasza społeczność na facebooku

 
następny post »