Nowy teledysk Izabeli Kopeć promujący płytę „Show me your tango”

Nastroszone włosy, posiniaczona twarz, zaciśnięta pięść i raca skierowana w tłum. Czy to kibic, zadymiarz albo chuligan? Nie, to Kasia Zielińska, która wcieliła się w rolę antyglobalistki w teledysku do utworu „Oblivion” mezzosopranistki Izabeli Kopeć. Teledysk reżyserują nagrodzone nominacją do Oscara reżyserki Kasia Adamik i Olga Chajdas. Teledysk promować będzie płytę Izabeli Kopeć i Aconcagua Quintet pt. „Piazzolla. Show Me Your Tango”.

Kasia Zielińska zagrała rozrabiakę. W zielonej parce, gumowych huntersach, uzbrojona w materiały wybuchowe była hersztem bandy wojującej z policją. „Zaprosiłam Kasię do udziału w moim teledysku, bo od dawna cenię ją jako aktorkę i bardzo lubię jako człowieka. Zrobiła nam wszystkim wielką przyjemność, bo w trudnych warunkach, jakie panowały na planie zachowywała się profesjonalnie, a w kadrze wyglądała… bombowo jak malutka ruda torpeda!”, opowiada Izabela Kopeć.

„Mam niezłe zadanie do wykonania. Wreszcie będę mogła trochę pochuliganić. Cudna sprawa. Reżyserem teledysku jest Kasia Adamik. A Izy śpiew uwielbiam. Tym razem PIAZZOLLA!” – mówi Kasia Zielińska.

Teledysk można będzie zobaczyć na początku lipca. Więcej zdjęć z planu dostępnych pod linkiem: http://www.mjmmusic.pl/zdjecia.rar. Ich autorem jest Wanda Klimkiewicz.

Najnowsza płyta mezzosopranistki Izabeli Kopeć ukazała się na polskim rynku28 maja. Album „Show Me Your Tango” to wyjątkowa międzynarodowa produkcja upamiętniająca Astora Piazzollę, legendarnego twórcę tango nuevo. W 20. rocznicę śmierci najwybitniejszego współczesnego argentyńskiego kompozytora muzyki klasycznej, zwanego Mozartem tanga, polska mezzosopranistka nagrała płytę z muzykami orkiestry Filharmonii Luksemburskiej, skupionymi w Aconcagua Quintet. Luksemburski kwintet klasyczny specjalizuje się od lat w muzyce Piazzolli. „Piazzolla. Show Me Your Tango” to estetyczne tango do słuchania i snucia refleksji w dobrym towarzystwie przy wybornym winie. To podróż przez południowe krajobrazy pełne namiętnej miłości, wielkiej pasji, radości i beztroski ale też samotności i egzystencjalnego przeżycia.

Izabela Kopeć jest śpiewaczką, mezzosopranem-lirycznym, kompozytorem i producentem muzycznym. Jest pierwszą polską przedstawicielką gatunku classical-crossover, czyli gatunku, który polega na łączeniu operowego wokalu z różnymi formami muzycznymi (jazzem, popem, housem, rockiem idt.). Ukończyła Akademię Muzyczną we Wrocławiu (specjalizacja wokalno-aktorska i oratoryjno-kantatowa). Od 2001 roku mieszka i pracuje w Warszawie. Wydała trzy płyty („Sycamore Tree”, „Inspiracje”, „Five”), robiła wokalizy m.in. do szkiców z muzyką filmową Piotra Mikołajczaka. W 2008 roku ze swoim singlem „You’ve got my love” brała udział w koncercie finałowym polskiego konkursu Eurowizji. Jej wydana w 2010 roku płyta „Five”, zebrała entuzjastyczne recenzje „Rzeczpospolitej”, „Polski The Times”, „Wprost.pl”, TVP Info. W 2011 roku wraz z muzykami luksemburskiego Aconcagua Quintet otworzyła festiwal Kręgi Sztuki w Cieszynie koncertem „In Memory of Astor Piazzolla”. „Zakochana w Piazzolli Izabela Kopeć jest jedną z najlepszych polskich mezzosopranistek”, pisał o niej dziennik Polska The Times. Nagrana przez nią w Luksemburgu płyta pt. „Show Me Your Tango” to pieśni Astora Piazzolli. Rok 2012 to 20-lecie śmierci słynnego kompozytora.

Nasz portal LatinoAmerica.pl obok między innymi Ambasady Argentyny i Polska The Times, jest patronem medialnym płyty Izabeli Kopeć.

autor tekstu: LatinoAmerica.pl

admin portalu LatinoAmerica.pl

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 36 = 46

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.