Meksyk wita Benedykta XVI

W meksykańskim Guanajuato tłumy powitały Benedykta XVI, który rozpoczął swoją pierwszą pielgrzymkę do tego kraju. Na lotnisku i na ulicach miasta papieża licznie powitali wierni, którzy skandowali „Benedykt, bracie, jesteś teraz Meksykaninem!”. Prezydent Meksyku Felipe Calderon podkreślił, że pielgrzymka Benedykta XVI ma szczególne znaczenie dla kraju, targanego od lat przez przemoc walczących ze sobą gangów narkotykowych.

Papież wezwał młodych ludzi, by ” przeciwstawili się złu” i nie sięgali po narkotyki. „Dzielę radość i nadzieję Meksykanów, ale także ich cierpienie i żałobę” – powiedział Benedykt XVI, odnosząc się do walk karteli narkotykowych, które w ciągu ostatnich pięciu lat pociągnęły za sobą 50 tysięcy ofiar śmiertelnych.

Papież ma się dziś spotkać z prezydentem Felipe Calderonem. W czasie wizyty w Meksyku Benedykt XVI odwiedzi trzy miejscowości – León, Guanajuato i Silao.
88 procent Meksykanów – około 100 milionów – to wierni wyznania rzymsko – katolickiego. Poprzednik Benedykta XVI, Jan Paweł II był częstym gościem w Meksyku.
W poniedziałek Benedykt XVI uda się na Kubę.

Relacja wideo z przylotu Benedykta XVI do Meksyku (hiszpański):

Film wyprodukowany przez Niedziela.TV. Ksiądz Zięba opowiada o specyfice pracy w Meksyku:

autor tekstu: LatinoAmerica.pl

admin portalu LatinoAmerica.pl

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

1 + 8 =

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.