Leo Messi na okładce magazynu „Time”

Amerykański magazyn „Time” po raz pierwszy w historii umieścił piłkarza na swojej okładce. Pierwszym piłkarzem świata jest Argentyńczyk Leo Messi. Gracz FC Barcelony obecny jest na okładce lutowego numeru wszystkich edycji czasopisma poza tą rodzimą, amerykańską. Magazyn trafi do sprzedaży na całym świecie w najbliższą niedzielę, 29 stycznia.

 


W historii magazynu Time na okładce byli obecni już inni sportowcy m.in.: Tiger Woods, Michael Jordan, Björn Borg czy Muhammad Ali. W 1999 roku „Time” umieścił amerykański zespół piłkarek nożnych, który zdobył Mistrzostwo Świata. Był to pierwszy w całej historii magazynu zespół piłki nożnej. W 2010 roku na okładce magazynu zatytułowanej „100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie” znalazł się Didier Drogba, ale nie był sam, bo towarzyszyli mu Bill Clinton i Lady Gaga. W 2002 r. David Beckham i Ahn Jung Hwan pojawili się odpowiednio na okładkach wydania europejskiego i azjatyckiego.

Nigdy natomiast okładka magazynu nie została w całości poświęcona jednemu piłkarzowi. „Time” uzasadniając wybór Messiego napisał, że „Lionel Messi jest najlepszym graczem na świecie” i być może „najlepszym w historii.”

Autor: Szymon Szmigiel

autor tekstu: Szymon Szmigiel

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

+ 16 = 22

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.