Peru na 2.5 tygodnia

Strona głównaForumsPorady przed wyjazdemPeru na 2.5 tygodnia

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9419
  kasic211
  Participant

  Witajcie!

  Za 2 tygodnie wylatujemy do Peru na podróż poślubną. Przeczytaliśmy już kilka planów wycieczek do Peru na ok 2 tyg. ale wciąż mamy kilka pytań. Bedziemy wdzieczni za Wasze uwagi odnośnie poniższego planu:
  8.10 – Przylot do Limy ok. 13:00.
  9.10 – zwiedzanie Limy
  10.10 – przejazd do Paracas ok.10 na miejscu i wycieczka na Islas Ballestas. Zastanawiamy się czy nocować w Paracas czy pojechać potem dalej do Ica lub Nazca? Co polecacie? Czy warto nocować w Nazca czy moze zatrzymać się tam przejazdem do Arequipy?
  11.10 – Przejazd do Arequipy- najlepiej nocą, ale nie mamy pomysłu jak zagospodarować ten dzień- czy zostać w Ica czy w Nazca tak żeby było ciekawie przez cały dzień.  A może jednak lepiej przebyć tę trasę za dnia?
  12-14.10 – Arequipa i wycieczka do Chivay i Canyon Colca
  15-16.10 – Przejazd z Arequipy do Puno. Wycieczka na wyspy Uros. Czy Waszym zdaniem lepiej nocować na wyspie Amantani czy wrócić na noc do Puno? 16 nocny przejazd do Cusco.
  17.10 Zwiedzanie Cusco. Czy 1 dzien wystarczy czy lepiej zostać tu 2 dni?
  18.10 Święta Dolina Inków, zakończenie zwiedzania w Ollantaytambo. Przejazd pociągiem do Aguas Calientes. Nocleg.
  19.10 Machu Pichu i powrót do Cusco.
  20.10 Przelot do Limy. Wylot do Polski mamy 23.10 i się zastanawiamy w jakim miejscu najlepiej będzie wypocząć chwile i popływać. Czy jest sens zostawać w Limie czy lepiej udać się do mniejszej miejscowości na wybrzeżu? Możecie coś polecić?
  Dziekuje!
  Kasia

  #9441
  Ola
  Keymaster

  Witaj Kasiu,

  jesteście teraz już zapewne w samolocie do Limy, przepraszam za późną odpowiedź. Może jeszcze Wam się przyda.

  Tak naprawdę do Paracas moglibyście pojechać już 9.10 po południu, ale wyjazd 10.10 tez będzie ok.

  10.10 – Nie ma sensu siedzieć cały dzień w  Paracas, nic ciekawego tam nie ma/ oprócz Islas Ballestas. Proponuję byście przejechali po południu np do Chincha – centrum kultury afroperuwiańskiej ( http://www.chinchatours.com/ ) albo do Oazy Haucachina. W Oazie Huacachina możecie pojeździć po wydmach buggies i na sandboardzie, są tam fajne hostele na nocleg.

  11.10 – Nasca – przelot awionetką (najlepiej rano), cmentarz Chauchilla, akwedukty, zwiedzanie Nazca. Do Arequipy możecie pojechać albo za dnia (wyjazd koło 15 – 16, przyjazd koło 22-23) albo możecie pojechać całą noc busem cama

  12.10 – Arequipa

  13-14.10 – Kanion Colca. 14- ego po południu przejazd do Puno

  15-16.10 – Dwudniowa wycieczka po Jeziorze Titicaca z noclegiem na wyspie Amantani u Indian (to jest gotowy tour, który naprawdę warto wykupić, można kupić w większości agencji i hoteli)

  Dalej ok, pewnie już macie przeloty wewnętrzne, choć lepiej by było pewnie zostać 2 dni w Cusco, bo musicie tam jeszcze dojechać z Puno (około 6 godzin autobusem).

  Ładne plaże są na południe od Limy np Playa Asia (bardziej sensownie byłoby zostać na plaży na początku podróży, bo to jest w stronę Ica i Paracas), ale ok. Powodzenia!

  W naszej zakładce biura podróży http://latinoamerica.pl/category/przewodnik/biura-podrozy/ znajdziecie godne polecenia agencje lokalne w Peru.

Przeglądają 2 wpisy - 1 przez 2 (z 2 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.