Cusco, Święta Dolina, Machu Picchu

Strona głównaForumsPeruCusco, Święta Dolina, Machu Picchu

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • #9115
  exetis
  Participant

  Witam. Mam kilka pytań. Wybieram się 10 lipca do Peru, 13 lipca ok. 11:30 będę w Cusco, a nie bardzo wiem, jak najlepiej rozwiązać kilka spraw.

  1. Czy będąc w Cusco od tej 11:30 do wieczora będę miał wg was wystarczający czas, żeby zwiedzić Cusco? Wiadomo, że to wszystko kwestia gustu i że pewnie w Cusco można by spędzić nawet tydzień, ale czy taki 1 niepełny dzień daje szansę na zobaczenie czegokolwiek?

  2. Potem chciałbym się udać do Świętej Doliny Inków, ale też nie wiem, ile czasu trzeba by na nią poświęcić? Najlepiej by było, żebym tego samego dnia wieczorem był w Aguas Calientes, żeby jeszcze kolejnego dnia z samego rana wejść na Machu Picchu z tym, że ostatni pociąg z Ollantaytambo do Aguas Calientes odjeżdża ok. 16, więc chyba nie dużo czasu miałbym na samą Dolinę Inków. Jak myślicie?

  3. Z tego co czytałem na tym forum, to dobrze by było kupić bilety na Machu Picchu teraz, z pozycji Polski. Jestem studentem i mam kartę ISIC, więc przysługuje mi zniżka 50 %, więc również z tego, co tu wyczytałem wnioskuję, że jedyną opcją byłby zakup tego biletu przez jakąś peruwiańską agencję turystyczną, drogą mailową. Agencji tych jest całe mnóstwo – polecilibyście jakąś konkretną?

  4. Ile czasu należałoby przeznaczyć na samo Machu Picchu zakładając, że wszedłbym tam z samego rana?

  5. Czy oprócz Machu Picchu są w Peru jeszcze jakieś miejsca, które wymagałyby znacznie wcześniejszych rezerwacji?

  Z góry dziękuję wszystkim za pomoc :))

  #9144
  Ola
  Keymaster

  Witam,

  w pół dnia można zobaczyć najważniejsze rzeczy w Cusco. Świetą Dolinę mozna zobaczyć w 1 dzień, kończysz w Ollantaytambo, gdzie o 19 wsiadasz w pociąg do Aguas Calientes. Nastepnego dnia rano wchodzisz na Machu Picchu.

  Mogę polecić agencję Quechuas Expeditions w Cusco.

  Pozdrawiam!

  #9145
  Ola
  Keymaster

  Przede wszystkim trzeba kupić wcześniej bilet na pociąg.

Przeglądają 3 wpisy - 1 przez 3 (z 3 w sumie)
 • Musisz być zalogowany aby odpowiedzieć na ten temat.