szymonunion

Odpowiedzi forum utworzone

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)
 • Autor
  Wpisy
 • w odpowiedzi na: Święta dolina- czy plan sensowny i realny? #10149
  szymonunion
  Participant

  Hej Ola 🙂

  bardzo proszę Cię o poradę w temacie rozłożenia planu na 18 dni Peru i po drodze Boliwia.
  1D nocleg w hotelu po popołudniowym przylocie
  2D zwiedzanie limy, nocleg
  3D podróż rano busem do Ica, pobyt na oazie, wieczorem przejazd do Arequipy i nocleg ?
  4D rafting, zwiedzanie, nocleg
  5D kanion Colca -> przejazd rowerami do Chivay po przekroczeniu najwyższego punktu na trasie, nocleg
  6D wczesna pobudka i przejazd do Cruz del Condor, Przejazd do Puno, nocleg
  7D wyspy Uros, powrót wieczorem na nocleg do Puno
  8D,9D, 10D przejazd do Boliwii busem, La Paz + Salar (busem?) – 3 dni starczą ?
  11D Puno-Cusco busem, nocleg w Cusco
  12D zwiedzanie Cusco, nocleg
  13D Święta Dolina, przejazd pociągiem z Ollantaytambo do Aguas Calientes, nocleg
  14D Machu Picchu (Wchodzę skoro świt, a potem Huayna Picchu.
  15D …
  16D …
  17D …

  powyższe dni są wolne i pomyślałem o udaniu się najpierw autokarem na północ – co możesz poradzić / co warto – czytałem inne wątki, ale nie ma to jak info prosto od najlepszego źródła (plaża + może uda się dostać do El Castillo De Huarmey – stanowiskko archeologiczne gdzie Polacy odkryli niesplądrowany królewski grobowiec rodu Wari).

  Pzdr serdecznie i z góry dziękuję!

  szymonunion
  Participant

  Hej Ola! 🙂

  wielkie dzięki! Trochę mi to rozjaśniło, szkoda, że nie miałem jak większej ilości dni zorganizować.
  LIMA i AREQUIPA są OK, potem agencja turystyczna Rumbos Andinos się nie odzywa 🙁 Tak więc rafting jest zagrożony i kanion Colca. Naprawdę ten 2-dniowy tour po jeziorze jest taki dobry? Enrique z Misterios Del Titicaca jest pomocny i odpowiada na maile,zaraz mu właśnie dane wysyłam do rezerwacji: tour (jeszcze nie wiem 1d czy 2d). Chciałem jechać rano Wonder Busem z Puno do Cusco. To 2 noclegi w Cusco wychodzą? Potem pociąg ze Świętej doliny do MP o 19:00, nocleg w Aguas Calientes, potem rano 1 wejście na MP i jak będzie tłok już to na HP, potem do hotelu po odbiór rzeczy i pociągiem do Cusco do hotelu (kolejny nocleg) i samolot do Limy.

  Co Ty na to, jak to wygląda z twojego punktu jako doświadczonej i mającej wiedzę praktyczną?

  Pozdrawiam,


  Szymon

  szymonunion
  Participant

  Ola, Marcin,

  tym razem mimo, że jestem zalogowany to nie mam opcji edycji. Ale do rzeczy:

  Widzę, że w moim planie chyba skrócić będę musiał pobyt nad Jeziorem Titicaca i wtedy na wszystko będzie czas. Jakie jest Wasze zdanie? Wtedy po całym dniu wracam do hotelu, nocleg i rano mogę turystycznym busem przejechać/pobyć w tych miejscach co napisałem i koło 17:00 będę w Cusco. Rano następnego dnia busik do Sacred Valley i stamtąd pociąg czy można inaczej? Wejście MP+H 2G – tzn. że od 10:00 mogę wejśc dopiero na MP, a potem na H. czy inaczej? Czytałem parę razy o tym jak pisałaś i ciągle coś mi nie gra 🙂

  z góry dziękuję za odpowiedź!

  Pozdrawiam!


  Szymon

  szymonunion
  Participant

  Edycja jednak działa, po powtórnym odświeżeniu 🙂

  Pozdrawiam,
  PS. a może ktoś już wrócił niedawno z Peru? Widziałem parę osób jechało w marcu i miało wrócić wkrótce. Jakieś wrażenia, spotrzeżenia, ważne wskazówki ?


  Szymon

  szymonunion
  Participant

  Witaj Olu, Marcinie i Czytelnicy,

  z racji, że zostało mało czasu proszę o przejrzenie mojego harmonogramu podróży raz jeszcze ze zmianami – czas rezerwować wszystko(hotele,pociągi,samoloty,busy) – oczywiście te co trzeba, bo jak dobrze wiemy nie wszystkie trzeba 😉
  W moim planie są widzę błędy przy jego końcu – proszę o poradę, bo nie chcę czegoś zepsuć…

  24.04 – przylot do Limy, hotel/nocleg.
  25.04 – wyjazd 17:30 do Arequipy z Cruz Del Sur, noc w busie
  26.04 – przyjazd 8:30 do Arequipy, wykupienie wycieczki wcześniej zarezerwowanej (rafting + zwiedzanie), hotel/nocleg.
  27.04 – przejazd do Chivay, hotel/nocleg
  28.04 – wczesna pobudka, Cruz Del Condor, przejazd do Puno, nocleg
  29-30.04 – 2 -dniowy tour (wykupiony w agencji) – Jezioro Titicaca, wyspy, nocleg u Indian Quechua, po tourze autobus do Cusco,ale o tej godzinie nie bedzie takiego autobusu co zabrałby nas po drodze do Andahuaylillas, Raqchi, Sicuani , Raya Pass, Pukara ???
  1.05 – Cusco, zwiedzanie…

  Jak tu teraz zmieścić Świętą Dolinę i MP??? Gdzie pociąg, gdzie nocleg w Aguas Calientes, wyjście rano na Machupicchu + Huaynapicchu 2G? Lepsza opcja 2G z tego co pamiętam z forum? Będzie można tłumy ominąć ?
  Mam też widzę problem z pociągami ze strony perurail.com – rano z Cusco lepiej chyba wziąć busik do Świętej Doliny (jak pisaliście na forum) i tam potem wsiąść do pociągu relacji ŚD-MP (np: Expedition 83 o 7:45,9:15 na miejscu, powrót Expedition 34 o 16:43 do Poroy 20:23 i busik do Cusco i do hotelu.

  02.05 – …
  03.05 – Cusco – Lima samolot 13:15, hotel, zwiedzanie, nocleg
  04.05 – wylot z Limy 13:10

  Pozdrawiam serdecznie,


  Szymon

  szymonunion
  Participant

  Ola 🙂

  wiedziałem, że na Ciebie można liczyć. Późno pisałem i bzdura wyszła 🙂 BARDZO Ci serdecznie dziękuję!

  Cusco i Arequipa oczywiście będą, co do noclegu w Limie po przylocie to zobaczę jeszcze, ale plan był (porównując w Excelu czasy przelotów i czasy nasze w sensie 8h na sen z przygotowaniem/wstanem,16h na resztę), że spimy w samolocie, potem przesiadka w GIG, potem w GRU i jesteśmy, zwiedzamy trochę LIM (wrócimy jeszcze na 2 dni przed wylotem, aby zwiedzać) i jedziemy busem do AREQUIPY. W zależności od wyspania śpimy lub nie i zobaczymy co dalej.

  Posprawdzam wszystko, przygotuję się. Jakby co zapytam się tutaj – wiem, że mogę tu znaleźć profesjonalną odpowiedź!

  Pozdrawiam serdecznie!

  szymonunion
  Participant

  Witam Olę, Marcina i czytelników,

  pytanie konkretne do speców: plan się krystalizuje i muszę go dopinać powoli i robić rezerwacje hoteli itd, itp. W związku z tym proszę o opinie niżej przedstawionego planu – chodzi o to czy to ma ręce i nogi ORAZ – czy czasowo jest OK:) kiedyś pisałem już, ale lekkie zmiany doszły:

  UWAGA! mam dzien/dwa zapasu widzę po napisaniu tego wszystkiego co ponizej – pewnie gdzieś z racji późnej pory przesadziłem z czasem, proszę o poprawę – gdzie zostać dłużej/zobaczyć więcej.

  24 – przylot do LIMY 11:40, przejazd busem Cruz Del Sor LUB Oltursa LUB Civa do AREQUIPA (wyjazd koło 17:30-18:00, podróż 15h w wygodnych warunkach), nocleg
  25 – pobudka rano, rafting na rzece Chili, potem zwiedzanie i wyjazd do CHIVAY. nocleg (tour kupiony w AREQUIPIE?) – czy to się uda w 1 dzień?
  26 – kanion Colca / Cruz Del Condor. Przejazd do PUNO, wykupienie tour’u 2-dniowego. Nocleg u Indian Keczua – tam sie spi u nich w spiworach czy jak to jest?
  27 – drugi dzień tour’u, powrót do PUNO, przejazd do CUSCO, nocleg.
  28 – tour albo samemu do Św. Doliny, Cusco-Pisac-Ollaytantambo, pociag do Aguas Calientes, nocleg tam.
  29 – Machu Picchu zwiedzanie, wejście wczesne, a potem wejście na Huaynapicchu. Powrót do Ollaytantambo i do Cusco (nocleg)
  30 – wylot z CUSCO po 10:00, po 12 w LIMIE, hotel,zwiedzanie
  1/2 – LIMA
  3 – ???

  4 – wylot z LIMY

  Serdecznie dziękuję z góry za pomoc!

   

  Pozdrawiam!

  w odpowiedzi na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu? #6516
  szymonunion
  Participant

  Ola, Marcin,

  bardzo dziękuję za super-wyczerpujące informacje! Jestem pod wrażeniem. Ten latino co pisał o 2:10 (nie mógł spać biedaczek) musi się dużo nauczyć, aby tak pisać z pasją jak Wy, no ale cóż – nie każdemu to dane jak widać – natomiast świetnie jęczy i marudzi jak część Polaków 😛

  Zmieniam marszrutę, modyfikuję lekko dzięki Waszym uwagom (jeszcze od Marcina dostanę info) – napewno mi się przydadzą.

   

  Pozdrawiam serdecznie,

   

  Szymon

  w odpowiedzi na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu? #6477
  szymonunion
  Participant

  Witam Wszystkich!

  świetny portal i forum – dzięki Mosi tu trafiłem, dzięki Mosia!

   

  Z racji, że pod koniec kwietnia na 2 tyg lecimy do Limy zrobiłem wstępną marszrutę i bardzo proszę Drogich forumowiczó oblatanych w temacie o cenne wskazówki do których z pewnością warto się będzie zastosować. Z góry bardzo serdecznie dziękuję! 🙂

  Oto marszruta:

  24 kwietnia – przylot do LIMY i przejazd 18:30 CRUZ DEL SOR do Arequipa (ok. 9:30 na miejscu).

  25 kwietnia – 27 kwietnia – Arequipa, miasteczko i odpoczynek po podróży  / nocleg x2 (jakieś polecane fajne noclegi? Nie chodzi o najtańszy ani nie o najdroższy), co warto zwiedzić? Dysponuję przewodnikiem Lonely Planet

  27 kwietnia – kanion Colca i okolice, przejazd do Puno CRUZ DEL SOR ($30 VIP o 8:30 rano) i nocleg (jak dostać się do kanionu najfajniej i najciekawiej, dworzec autobusowy już znajdę pewnie)

  28 kwietnia – jez. Titicaca – wyspy Uros, ranny o 8:00 autobus do Cusco ($32 VIP) – tyle czasu wystarczy na jezioro i wyspy?

  29 kwietnia – Cusco – miasteczko, nocleg (też pytam o jakiś fajny jak pytałem wcześniej, ale nie najdroższy – średni, podwójne łóżko, wifi, śniadanie, booking.com sprawdza się jak zawsze, ale może  coś polecacie)

  30 kwietnia – 1maja – Machu Picchu – to trochę wyczytałem na Waszym portalu już chociażby powyżej i w  drugim wątku, sprawdzę zaraz dostępność wejść (jest OK), pewnie pociąg najtańszy + potem wejście, ale widzę, że jest Machu Picchu lub Machupicchu-Huaynapicchu 1G (godzinę trwa?), potem to samo 2G (druga grupa, też godzinę trwa czy to jest czas wejścia między tą a tą godziną) i osobno jest Machupicchu Montana i tu trwa 4h czy jak to mam odczytywać – które wybrać aby zobaczyć jak najwięcej ?

  2 maja – wylot z Cusco 13:10, $86, 1h20 lot trwa, 2 noclegi w Limie, zwiedzanie Limy (polecacie noclegi gdzieś konkretnie?)

  4 maja – wylot

   

  Jeżeli warto coś dodać/zmienić proszę o poradę.

  Jeśli coś jest z góry nie do zrealizowania to będę wdzięczny za info.

  Inne porady mile widziane – spakuję się w mały plecak (bagaż podręczny do 5kg) + pewnie plecak zwykły jako nadawany, bo nie wiem czy brać walizkę do ręki (kółek tam raczej nie będę używać) – i tak max. 2szt po 23kg każda /os.

   

  Pozdrawiam serdecznie,

  Szymon

Przeglądają 9 wpisy - 1 przez 9 (z 9 w sumie)