Reply To: Argentyna wyjazd

Strona głównaForumsArgentynaArgentyna wyjazdReply To: Argentyna wyjazd

#5924
LatinoAmerica.pl
Moderator

Buenos Aires znam świetnie, oprowadzam grupy polskie po tym mieście, tak generalnie to musisz koniecznie odwiedzić dzielnicę San Telmo, najlepiej w weekend, wtedy jest tam najwięcej tancerzy ulicznych, zabawiających nas wspaniałym tango, a także ciekawy targ uliczny. Z San Telmo można przejść na piechotę pod Pałac Prezydencki, tam warto wsiąść do najstarszej linii metra w całej Ameryce Łacińskiej i podziwiać wagony z tamtego okresu, czy stylowe budki do sprzedaży biletów z czasów pierwszej wojny światowej.

Obowiązkową wizytą w Buenos są odwiedziny typowej Milongi, nie turystycznego TANGO SHOW, ale znanej także już w Polsce typowej argentyńskiej potańcówki, w stylu naszego dancingu  w czasie którego wszyscy tańczą tango.

Polecam także słynną dzielnicę portową La Boca z jej stadionem gdzie rósł talent Maradony, z jej kolorowymi domkami, i oczywiście restauracjami oferującymi także TANGO SHOW. Ciekawym pomysłem jest tez wybranie się poza boskie Buenos, do delty rzeki Tigre, tam czeka cię przejazd motorówką i obserwowanie pięknych osiedli domków, położonych na wysepkach pełnych zieleni i kwiatów czy do klimatycznej Haciendy, gdzie można poznać typowe życie farmerów i najeść się do syta tego z czego słynie Argentyna, czyli ze swoich przepysznych mięs.

Wieczorem w Buenos Aires polecam wizytę w słynnej knajpie gdzie przebywał Gombrowicz. Nie można zapomnieć też o naszej argentyńskiej Polonii, Dom Polski oferuje często różne atrakcje kulturalne, jeśli zostajesz dłużej w okolicy, polecam wycieczkę na drugi brzeg zatoki do urugwajskiej miejscowości Colonia del Sacramento.

Twoje pytanie jest bardzo ogólne, jeśli masz dalsze pytania, wal śmiało chętnie odpowiem:) pozdrawiam serdecznie

Marcin

Motto LatinoAmerica.pl: Ameryka Łacińska to moja miłość i pasja