Peru 2.5 tygodnia odpowiedź

#9441
Ola
Keymaster

Witaj Kasiu,

jesteście teraz już zapewne w samolocie do Limy, przepraszam za późną odpowiedź. Może jeszcze Wam się przyda.

Tak naprawdę do Paracas moglibyście pojechać już 9.10 po południu, ale wyjazd 10.10 tez będzie ok.

10.10 – Nie ma sensu siedzieć cały dzień w  Paracas, nic ciekawego tam nie ma/ oprócz Islas Ballestas. Proponuję byście przejechali po południu np do Chincha – centrum kultury afroperuwiańskiej ( http://www.chinchatours.com/ ) albo do Oazy Haucachina. W Oazie Huacachina możecie pojeździć po wydmach buggies i na sandboardzie, są tam fajne hostele na nocleg.

11.10 – Nasca – przelot awionetką (najlepiej rano), cmentarz Chauchilla, akwedukty, zwiedzanie Nazca. Do Arequipy możecie pojechać albo za dnia (wyjazd koło 15 – 16, przyjazd koło 22-23) albo możecie pojechać całą noc busem cama

12.10 – Arequipa

13-14.10 – Kanion Colca. 14- ego po południu przejazd do Puno

15-16.10 – Dwudniowa wycieczka po Jeziorze Titicaca z noclegiem na wyspie Amantani u Indian (to jest gotowy tour, który naprawdę warto wykupić, można kupić w większości agencji i hoteli)

Dalej ok, pewnie już macie przeloty wewnętrzne, choć lepiej by było pewnie zostać 2 dni w Cusco, bo musicie tam jeszcze dojechać z Puno (około 6 godzin autobusem).

Ładne plaże są na południe od Limy np Playa Asia (bardziej sensownie byłoby zostać na plaży na początku podróży, bo to jest w stronę Ica i Paracas), ale ok. Powodzenia!

W naszej zakładce biura podróży http://latinoamerica.pl/category/przewodnik/biura-podrozy/ znajdziecie godne polecenia agencje lokalne w Peru.