Odpowiedz na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?

Strona głównaForumsPeruJak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?Odpowiedz na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?

#6477
szymonunion
Participant

Witam Wszystkich!

świetny portal i forum – dzięki Mosi tu trafiłem, dzięki Mosia!

 

Z racji, że pod koniec kwietnia na 2 tyg lecimy do Limy zrobiłem wstępną marszrutę i bardzo proszę Drogich forumowiczó oblatanych w temacie o cenne wskazówki do których z pewnością warto się będzie zastosować. Z góry bardzo serdecznie dziękuję! 🙂

Oto marszruta:

24 kwietnia – przylot do LIMY i przejazd 18:30 CRUZ DEL SOR do Arequipa (ok. 9:30 na miejscu).

25 kwietnia – 27 kwietnia – Arequipa, miasteczko i odpoczynek po podróży  / nocleg x2 (jakieś polecane fajne noclegi? Nie chodzi o najtańszy ani nie o najdroższy), co warto zwiedzić? Dysponuję przewodnikiem Lonely Planet

27 kwietnia – kanion Colca i okolice, przejazd do Puno CRUZ DEL SOR ($30 VIP o 8:30 rano) i nocleg (jak dostać się do kanionu najfajniej i najciekawiej, dworzec autobusowy już znajdę pewnie)

28 kwietnia – jez. Titicaca – wyspy Uros, ranny o 8:00 autobus do Cusco ($32 VIP) – tyle czasu wystarczy na jezioro i wyspy?

29 kwietnia – Cusco – miasteczko, nocleg (też pytam o jakiś fajny jak pytałem wcześniej, ale nie najdroższy – średni, podwójne łóżko, wifi, śniadanie, booking.com sprawdza się jak zawsze, ale może  coś polecacie)

30 kwietnia – 1maja – Machu Picchu – to trochę wyczytałem na Waszym portalu już chociażby powyżej i w  drugim wątku, sprawdzę zaraz dostępność wejść (jest OK), pewnie pociąg najtańszy + potem wejście, ale widzę, że jest Machu Picchu lub Machupicchu-Huaynapicchu 1G (godzinę trwa?), potem to samo 2G (druga grupa, też godzinę trwa czy to jest czas wejścia między tą a tą godziną) i osobno jest Machupicchu Montana i tu trwa 4h czy jak to mam odczytywać – które wybrać aby zobaczyć jak najwięcej ?

2 maja – wylot z Cusco 13:10, $86, 1h20 lot trwa, 2 noclegi w Limie, zwiedzanie Limy (polecacie noclegi gdzieś konkretnie?)

4 maja – wylot

 

Jeżeli warto coś dodać/zmienić proszę o poradę.

Jeśli coś jest z góry nie do zrealizowania to będę wdzięczny za info.

Inne porady mile widziane – spakuję się w mały plecak (bagaż podręczny do 5kg) + pewnie plecak zwykły jako nadawany, bo nie wiem czy brać walizkę do ręki (kółek tam raczej nie będę używać) – i tak max. 2szt po 23kg każda /os.

 

Pozdrawiam serdecznie,

Szymon