Odpowiedz na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?

Strona głównaForumsPeruJak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?Odpowiedz na: Jak najtaniej dotrzeć do Machu Picchu?

#6571
LatinoAmerica.pl
Moderator

Rafale, jak wiesz podróżujemy po Peru prywatnie od lat, i osobiście nigdy mi się tam nic nie stało, a często wracałem sam w nocy z dyskoteki. Co innego z moimi turystami. Mimo moich licznych ostrzeżeń, by trzymać się w grupach i nie wracać samemu, robią to dość często. Np w Puno napadli na mojego turystę przed samym hotelem. Napastników było 4, powalili go na ziemię i ukradli trochę pieniędzy i komórkę. Na szczęście opuszczałem dyskotekę nieco wcześniej i zabrałem od niego portfel i aparat fotograficzny.

Ale to raczej wyjątkowe przypadki. Zamieszkaj w Cuzco na rynku lub w jego pobliżu i wychodź co wieczór do jednej z paru dyskotek, ja polecam „Mama Africa”, i wątpię aby coś ci się stało. Generalnie wszystko zależy też od tego, czy rzucamy się w oczy, jako biały turysta, kroczymy niepewnym krokiem szukając czegoś. Polecam przemieszczanie się w grupie. Ja osobiście nie odczuwam zagrożenia i przemieszczam się w nocy po mieście. Najlepiej mieć przy sobie małą ilość gotówki.

Uważać należy na ludzi w knajpach, którzy siedzą blisko nawet w dzień, bo mogą po prostu przysunąć się fotelem blisko grupy turystów i wyciągnąć coś z małego plecaczka. Dobrze kupić sobie siatkę na mały plecaczek ochronną zamykaną, do przejazdów nocnych autobusami i nigdy nie trzymać podręcznych bagaży na górnej półce, tylko przy nogach, ale też zabezpieczyć go siatką, lub przywiązać do nogi.

W razie dalszych pytań wal śmiało:)

Motto LatinoAmerica.pl: Ameryka Łacińska to moja miłość i pasja