Odpowiedz na: Co sądzicie o filmie "Pragnienie miłości"?

Strona głównaForumsLatynoskie klimaty w PolsceCo sądzicie o filmie "Pragnienie miłości"?Odpowiedz na: Co sądzicie o filmie "Pragnienie miłości"?

#6209
Rita.k
Participant

Może to nie kwestia nerwów, a ludzkiej wrażliwości?  To, że jesteś mężczyzną nie oznacza, że nie masz poczucia empatii, wrażliwości etc., wręcz przeciwnie uważam, że takie reakcje dobrze o Tobie świadczą. Ja co prawda siedziałam do końca będąc ciekawa zakończenia, ale niejednokrotnie zasłaniałam oczy, z trudem śledząc losy Alejandry.
Oczywiście nie odrzucam Twojego poglądu dot. karmienia nas złymi emocjami, ja natomiast poszłam w stronę uświadamiania nas i informowania o zjawiskach, jakie się dzieją, a przed jakimi uciekamy, boimy się zmierzyć, są nam niewygodne. Myślę, że łagodniejszy język, sposób obrazu pewnych trendów nie jest tak uderzający, nie oburza tak i nie zmusza nas do refleksji, że warto coś z tym zrobić, zmienić.
Dla mnie film jest bardzo dobry i pocieszający jest fakt, że ludzie mają w sobie tyle wrażliwości i empatii, że nie mogą uczestniczyć w takiej ludzkiej krzywdzie. To nadzieja dla nas, że może nam się żyć w społeczeństwach lepiej 🙂