Odpowiedz na: 2 tygodniowy wyjazd do Peru – co moge zobaczyc w dwa tygodnie?

Strona głównaForumsPeru2 tygodniowy wyjazd do Peru – co moge zobaczyc w dwa tygodnie?Odpowiedz na: 2 tygodniowy wyjazd do Peru – co moge zobaczyc w dwa tygodnie?

#6519
Ola
Keymaster

Witaj,

myślę że można to zrealizować w dwa tygodnie.

opisy wycieczek z Cusco możesz znaleźć w innych postach na forum, poświęconych Machu Picchu. 3-4 dni Cuzco i okolice  oraz 2 dni Święta Dolina + Machu Picchu jest jak najbardziej ok.

Żeby zobaczyć Muzeum Tumbas Reales de Sipan w Lambayeque, musicie dotrzeć najpierw do miasta Chiclayo. Z Limy możecie tam dolecieć w godzinę lub jechać kilkanaście godzin autobusem – np nocnym wygodnym Cruz del Sur.

Z Chiclayo jest już blisko na plaże, najsłynniejsza miejscowość z piękną plażą to chyba Mancora (5 godzin autobusem na północ od Chiclayo), ale są oczywiście bliżej plaże.

Często na tej trasie (Chiclayo – Mancora, docelowo: Tumbes) jeżdżą nocne autobusy, trzeba uważać bo one kończą trasę w Mancorze lub w drogę powrotną w Chiclayo w środku nocy, często kończą przejazd nie na dworcu ale na ulicy przy siedzibie firmy autobusowej). Trzeba szybko wziąć taksówkę do hotelu lub wejść do siedziby firmy, na ulicy jest niebezpiecznie.

Możecie stamtąd autobusem wrócić wzdłuż wybrzeża do Limy. Po drodze jak starczy czasu można zatrzymać się w Trujillo, w okolicach tego miasteczka są również ciekawe stanowiska archeologiczne.

By spędzić miło święta polecamy napisać do kogoś z hospitality club lub couchsurfing, wspaniałych organizacji dzięki którym można u kogoś przenocować i poznać lokalne realia. My w ten sposób spędziliśmy Wielkanoc w domu hosta w Rio de Janeiro.

Powodzenia