Dmitrij Miedwiediew w Ameryce Łacińskiej

W dniach 20-22 lutego premier Rosji Dmitrij Miedwiediew przebywał z wizytą w Ameryce Łacińskiej. Odwiedził dwa kraje, w każdym z nich podpisując korzystne dla swojego kraju kontrakty.

Swe pierwsze kroki skierował do Brazylii, gdzie wziął udział w uruchomieniu stacji systemu nawigacyjnego Glonass, rosyjskiego odpowiednika GPS. Miedwiediewowi udało się także podpisać kontrakty na dostawy broni. Już wcześniej Brazylia nabyła 12 helikopterów MI -35 M a teraz zainteresowana jest pociskamy ziemia – powietrze i zestawami artyrelyjsko rakietowymi.

Dmitrij Miedwiediew fot.Wikipedia

Dmitrij Miedwiediew fot.Wikipedia

Drugim krajem na liście odwiedzin rosyjskiego premiera była Kuba, gdzie także podpisana została umowa na dostawy uzbrojenia. Zgodnie z ustaleniami po spotkaniu z przewodniczącym Rady Państwa Raulem Castro, ta biedna karaibska wyspa, wyda pieniądze ze swojego budżetu na zakup ośmiu rosyjskich samolotów IŁ – 96 i AN – 158. Wartość kontraktu opiewa na 650 mln dolarów.

Rosja postanowiła umorzyć Kubie część jej długu z okresu istnienia ZSRR. Mowa tu o 30 mld rubli transferowych, które istniały jako środek rozliczeniowy w krajach RWPG. Pozostała część długu ma zostać rozłożona na raty, płatne przez kolejne 30 lat.

źródło: BBC Mundo

autor tekstu: Marcin Plewka

podróżnik, dziennikarz, ekonomista, pilot wycieczek i przewodnik miejski po Warszawie i Krakowie

Flickr 

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

94 − = 93

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.