Czy Maradona nadal ma ogromne długi w słonecznej Italii?

Podziel się

Znany na całym świecie argentyński geniusz futbolu Diego Maradona  ma ogromnie długi we Włoszech, sięgające sumy 54 milionów dolarów amerykańskich. Są to według miejscowych urzędników zaległości podatkowe, powstałe w czasach, gdy w latach 1984-1991 występował on w S.S.C. Napoli.

 

Diego Maradona. fot. Wikipedia

Diego Maradona. fot. Wikipedia

W czasie swojej gry w Neapolu, został dwukrotnie (1987, 1990) uhonorowany tytułem króla strzelców i nie było w historii tego klubu innego zawodnika, z taką skutecznością strzelecką. Zarobił w tym czasie olbrzymią sumę pieniędzy, od której, jak twierdzi urząd skarbowy, nie odprowadził podatków.

Sprawa ciągnie się od 30 lat. Czy wczoraj nastąpił w niej przełom?  „Maradona wygrał  ostateczną bitwę sądową o prawdę, i już, jako człowiek oczyszczony z wszelkich zarzutów, może spokojnie podróżować po Włoszech, nie obawiając się aresztowania” – powiedział jego adwokat Angelo Pisani, dodając, że jego klient nigdy nie był oszustem podatkowym.

Jednak włoski wymiar sprawiedliwości zaprzecza w dzisiejszym oświadczeniu rewelacją Pisaniego stwierdzając, że „jego włoskie długi nie zostały anulowane”.

źródło: BBC MUNDO, LA NACION

 

autor tekstu: Marcin Plewka

podróżnik, dziennikarz, ekonomista, pilot wycieczek i przewodnik miejski po Warszawie i Krakowie

Flickr 

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.