Czy Maradona nadal ma ogromne długi w słonecznej Italii?

Znany na całym świecie argentyński geniusz futbolu Diego Maradona  ma ogromnie długi we Włoszech, sięgające sumy 54 milionów dolarów amerykańskich. Są to według miejscowych urzędników zaległości podatkowe, powstałe w czasach, gdy w latach 1984-1991 występował on w S.S.C. Napoli.

 

Diego Maradona. fot. Wikipedia

Diego Maradona. fot. Wikipedia

W czasie swojej gry w Neapolu, został dwukrotnie (1987, 1990) uhonorowany tytułem króla strzelców i nie było w historii tego klubu innego zawodnika, z taką skutecznością strzelecką. Zarobił w tym czasie olbrzymią sumę pieniędzy, od której, jak twierdzi urząd skarbowy, nie odprowadził podatków.

Sprawa ciągnie się od 30 lat. Czy wczoraj nastąpił w niej przełom?  „Maradona wygrał  ostateczną bitwę sądową o prawdę, i już, jako człowiek oczyszczony z wszelkich zarzutów, może spokojnie podróżować po Włoszech, nie obawiając się aresztowania” – powiedział jego adwokat Angelo Pisani, dodając, że jego klient nigdy nie był oszustem podatkowym.

Jednak włoski wymiar sprawiedliwości zaprzecza w dzisiejszym oświadczeniu rewelacją Pisaniego stwierdzając, że „jego włoskie długi nie zostały anulowane”.

źródło: BBC MUNDO, LA NACION

 

autor tekstu: Marcin Plewka

podróżnik, dziennikarz, ekonomista, pilot wycieczek i przewodnik miejski po Warszawie i Krakowie

Flickr 

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + = 8

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.