Brazylijczyk Bruno Senna drugim kierowcą zespołu Williams

Brazylijczyk Bruno Senna będzie drugim kierowcą zespołu Williams w sezonie 2012. Senna będzie nowym partnerem Wenezuelczyka Pastora Maldonado. Williams będziemy jedynym zespołem w stawce F1 posiadającym w swoim składzie obu kierowców z Ameryki Południowej. 

Senna, siostrzeniec trzykrotnego Mistrza Świata Ayrtona zadebiutował w Formule 1 w 2010 roku, reprezentując zespół HRT. Kolejnym etapem jego kariery jako kierowcy wyścigowego było dołączenie do stajni Lotus Renault i objęcie posady trzeciego kierowcy. Po zwolnieniu Nicka Heidfelda przed GP Belgii w ubiegłym sezonie, Senna otrzymał szansę występu w ostatnich ośmiu rundach sezonu 2011.

Po miesiącach spekulacji, Williams potwierdził we wtorek, że 28-letni Brazylijczyk będzie startował wraz z Pastorem Maldonado w tym roku. Senna zastąpi w zespole Williams swojego rodaka Rubensa Barrichello, który po dziewiętnastu lata zakończy najprawdopodobniej swoją karierę w F1.

„Czuję się bardzo zaszczycony, że Williams wybrał mnie na jednego ze swych kierowców wyścigowych. Zespół ten posiada bogatą historię i mam nadzieję, że będę w stanie napisać dobry rozdział tejże historii. Proces oceny był intensywny i metodyczny, ale czas jaki spędziłem w fabryce pokazał, że zespół to wspaniali ludzie i dysponuje ona wszystkimi zasobami niezbędnymi do osiągnięcia lepszych rezultatów w tym sezonie. Jazda dla zespołu, dla którego ścigał się mój wuj będzie bardzo interesująca zwłaszcza, że sporo ludzi z fabryki współpracowało jeszcze z Ayrtonem. Mam nadzieję, ze przywróci to wspomnienia i pozwoli także na stworzenie nowych. Chcę także osiągać dobre rezultaty ze względu na wsparcie, jakie okazał mi mój kraj, a które pozwoliło mi być tu, gdzie teraz jestem. Jestem dumny z Brazylii i zmotywowany bardziej niż kiedykolwiek, aby pokazać, co jestem w stanie osiągnąć. Odkąd po raz pierwszy zasiadłem w karcie, nie chciałem niczego innego” – powiedział Bruno Senna.

Senna zadebiutuje z zespołem w dniu 9 lutego w Jerez podczas pierwszych testów w tym roku.

Wuj Bruno Ayrton Senna ścigał się dla zespołu Williams w sezonie 1994. 1 maja 1994 na torze Imola uległ śmiertelnemu wypadkowi prowadząc bolid Williamsa.

Autor: Szymon Szmigiel

autor tekstu: Szymon Szmigiel

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.