Arequipa – w labiryncie klasztornych uliczek

Z Nazca przyjechaliśmy do Arequipy o 1 w nocy. Wzięliśmy taksówkę i rozpoczęliśmy poszukiwania domu naszego hosta. Z trudem w końcu go znaleźliśmy. Otworzyły się drzwi i okazało się, że trafiliśmy w sam środek imprezy. Był piątkowy wieczór. Ludzie mili. Idealne miejsce i czas, żeby się napić ;). Po raz kolejny chciałam napisać, że KOCHAM HOSPITALITY CLUB! Gadaliśmy z nowymi znajomymi, pijąc whisky do piątej nad ranem.

Santa Catalina/ fot. Marcin Plewka

Santa Catalina/ fot. Marcin Plewka

Następnego dnia rozpoczęliśmy zwiedzanie Arequipy o godzinie dość żenująco późnej… To, co na pewno warto odwiedzić to klasztor Santa Catalina. Cena za wstęp jest powalająca jak na miejscowe warunki – 25 złotych, ale jest to inwestycja która się opłaca. Santa Catalina to bowiem cos więcej niż kilkusetletni klasztor, to miasto w mieście. Mnóstwo budynków i ulic, każda z nich nosi jakaś nazwę. Czujemy się, jak w przepięknym labiryncie, którego ściany koloru pomarańczy i granatu oświetlone są promieniami słońca. Na ulicach kwiaty. Zaglądamy do pomieszczeń, w których zakonnice jadły, spały, myły się, modliły. Zupełnie tak, jakby zostały przez nie opuszczone dopiero co, a minęło już ze 30 lat.

Marcin przymierza się, żeby zamieszkać w klasztorze/ fot. Ola Plewka

Marcin przymierza się, żeby zamieszkać w klasztorze/ fot. Ola Plewka

Klasztor robi na nas duże wrażenie. Spędziliśmy w nim ponad dwie godziny. Później przyszedł czas na zwiedzanie pozostałych części miasta – głównego placu, katedry, zabytkowych kościołów. Nad miastem, zbudowanym z białych wulkanicznych kamieni góruje majestatyczny El Misti.

Santa Catalina/ fot. Marcin Plewka

Santa Catalina/ fot. Marcin Plewka

 

autor tekstu: Ola Plewka – Szmigiel

politolog, latynoamerykanistka, podróżniczka, pilot wycieczek i przewodnik po Warszawie

Komentarze facebookowe:

Komentarze (y)

Reklama

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

− 1 = 1

*

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.